Dom aukcyjny DESA Unicum wprowadza nieruchomości

DESA Unicum za przykładem największych domów aukcyjnych na świecie wprowadza do swojej oferty nieruchomości. Już 26 lutego po raz pierwszy w historii polskiego rynku na stacjonarną aukcję trafią pierwsze mieszkania, głównie z rynku pierwotnego. Sprzedaż odbywać się będzie poprzez platformę DESA Locum.

Autor: housemarket.pl 09 lutego 2022 12:57

  • Światowi giganci branży aukcyjnej jak Sotheby’s czy Christie’s od dawna sprzedają na aukcjach nieruchomości zarówno z segmentu premium jak i popularnego.
  • Taka forma sprzedaży ma wiele zalet. Sprzedający zyskuje możliwość dotarcia do szerokiego grona potencjalnych zainteresowanych i uzyskania atrakcyjnej ceny. Kupujący ma dostęp do szerokiej oferty nieruchomości zebranych w jednym miejscu i gwarancję, że jest ona zweryfikowana przez najlepszych ekspertów.
  • W Wielkiej Brytanii, gdzie kupowanie nieruchomości na aukcjach ma długą tradycję, odbywa się ponad 30 tys. transakcji w roku, zaś nabywców znajduje około 83 proc. oferowanych obiektów.

Dedykowany obsłudze segmentu nieruchomości DESA Locum to nowy projekt DESA Unicum.

Założenia projektu: rynek pierwotny i wtórny

Na aukcjach będą oferowane między innymi nieruchomości z rynku pierwotnego, które cieszą się dużym zainteresowaniem, jak np. apartamenty z wyjątkowym widokiem, ze szczególnie dużymi tarasami, o atrakcyjnym rozkładzie itp. Deweloper ma szansę dotrzeć do znacznie szerszego grona potencjalnych klientów i w ten sposób uzyskać satysfakcjonującą cenę. Klient dysponujący większymi środkami zyskuje dostęp do szerszej oferty, pochodzącej od różnych deweloperów, zgromadzonej w jednym miejscu, ma czas na porównanie ofert i wybór najodpowiedniejszej dla siebie. Przy zakupach inwestycyjnych zaletą jest możliwość dokonania większej liczby transakcji podczas jednej aukcji, co sprzyja optymalizacji i dywersyfikacji portfela nieruchomości. W przypadku aukcji lokali standardowych niewątpliwym atutem dla kupujących jest dostęp do pełnej dokumentacji o lokalach i możliwość dokonania wyboru bez konieczności wychodzenia z domu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Drugi docelowy segment oferty to unikalne lokale z rynku wtórnego, charakteryzujące się wyjątkowymi parametrami, atrakcyjną lokalizacją czy też mające ciekawą historię, które również mogą liczyć na duże zainteresowanie ze strony nabywców. W przypadku lokali luksusowych dla kupującego znaczenie ma komfort i zachowanie anonimowości podczas licytacji. Ta forma sprzedaży będzie dostępna dla właścicieli nieruchomości, którzy szukają optymalnego sposobu jej zbycia.

Ustalając sugerowane widełki cenowe poszczególnych nieruchomości, DESA Locum będzie brać pod uwagę ekspertyzy urban.one firmy z obszaru nowych technologii, spółki wydzielonej z działającej w sektorze nieruchomości od 2012 roku firmy Cenatorium. Posiada ona aktualizowaną na bieżąco scentralizowaną bazę informacji oraz Bazę Cen, opartą na ponad 5,5 mln transakcji na rynku nieruchomości z całej Polski. Z wycen dostarczanych przez urban.one korzystają też wiodące banki, instytucje finansowe, firmy ubezpieczeniowe oraz deweloperzy. Potencjalni uczestnicy aukcji mogą mieć pewność, że oferowane im nieruchomości zostały rzetelnie sprawdzone i wycenione.

Pierwsza aukcja: 26 lutego 2022

Na inaugurującej projekt DESA Locum aukcji 26 lutego wystawionych zostanie 18 mieszkań. Cztery lokale pochodzą od spółki Polnord. Dwa z nich to 4-pokojowe mieszkania o powierzchni 84 i 88 mkw. z inwestycji Wiktoria w prestiżowej dzielnicy Wilanów. Kolejne dwa 2-pokojowe lokale znajdują się w nowoczesnej Stacji Kazimierz na warszawskiej Woli.

Firma deweloperska Cordia wystawi na aukcję mieszkanie z inwestycji Horyzont Praga, zlokalizowane na 11 piętrze, z wyjątkowym tarasem i widokiem na panoramę Warszawy. Dwa inne mieszkania, 4-pokojowe oraz 2-pokojowe, pochodzą z inwestycji Fantazja, osiedla o skandynawskim klimacie.

W ofercie znalazły się również dwie warszawskie inwestycje firmy deweloperskiej Dantex. Dwa lokale o powierzchni 63 i 90 mkw. znajdują się w budynku WolaLa neomodernistycznej willi, mieszczącej 50 apartamentów. Kolejne osiem lokali o powierzchni od 55 do 101 mkw. pochodzi z osiedla Aurora, zlokalizowanego u zbiegu ulic Jutrzenki i Szybkiej.

- Uważamy, że polski rynek dojrzał do takiej formy sprzedaży nieruchomości. Na aukcjach liczą się zasady równe dla wszystkich i gra fair play. Dla licytowanych nieruchomości DESA Locum będzie prezentować najszerszy dostępny zakres informacji i dokumentów tak, aby każdy uczestnik licytacji czuł się komfortowo przy zakupie. Nasi eksperci będą weryfikować tę dokumentację pod względem zgodności ze stanem faktycznym. Aby estymacja cenowa jak najlepiej odzwierciedlała realia rynkowe będziemy korzystać z niezależnych analiz i opinii ekspertów zewnętrznych, takich jak urban.one. W miarę możliwości będziemy również dostarczać informacji o najnowszych trendach na rynku nieruchomości, dzięki czemu potencjalni nabywcy będą mogli wybrać optymalny moment do zakupu - mówi Przemysław Alberski, dyrektor zarządzający DESA Locum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych