Dom Development idzie w smart we Wrocławiu i Warszawie

Dom Development, największa firma deweloperska w Polsce, wdraża innowacyjny system automatyki budynkowej, podnosząc standard swoich nieruchomości.

Autor: Housemarket.pl 03 stycznia 2022 09:40

  • Dedykowana aplikacja mobilna pozwoli m.in. na otwieranie bram/ furtek/ drzwi do budynku za pomocą smartfona i automatyczne przywoływanie windy.
  • W pierwszej kolejności bezdotykowa technologia wprowadzona zostanie na inwestycjach Dom Development, które niedawno trafiły do sprzedaży, m.in. na Apartamentach Ludwiki oraz na Osiedlu Ceramiczna.
  • Docelowo planowane jest zastosowanie rozwiązań smart building na nowych projektach w stolicy oraz Wrocławiu.

- Nowoczesne technologie rewolucjonizują nie tylko sposób, w jaki komunikujemy się ze sobą, pracujemy czy płacimy za zakupy. Dzięki coraz powszechniejszemu zastosowaniu automatyki budynkowej poprawia się komfort życia oraz bezpieczeństwo mieszkańców domów i osiedli. Poszukując odpowiedniego rozwiązania, dostosowanego do obecnych potrzeb zmieniającego się rynku, przebadaliśmy szereg systemów, decydując się na wprowadzenie na naszych osiedlach technologii Blue Bolt, dostarczanej przez NTT System. Jest to inteligentny system automatyki budynkowej, który podwyższa standard całej inwestycji. Dzięki aplikacji mobilnej możliwe jest niemal całkowicie bezdotykowe poruszanie się po obiekcie. Wychodząc z domu, mieszkańcy osiedli Dom Development nie będą musieli już pamiętać o zabraniu przysłowiowej „pestki” czy pilota do garażu – powiedział Grzegorz Smoliński, Dyrektor Działu Sprzedaży w Dom Development S.A.

Nowatorska aplikacja mobilna ułatwia użytkownikom dostęp do nieruchomości. Z poziomu smartfona można w niej zlecić m.in. zdalne otwieranie drzwi czy przywoływanie windy (wraz z wyborem piętra domyślnego). Dodatkowo obie te funkcjonalności zostaną ze sobą powiązane w jedną sekwencję zdarzeń, dzięki czemu otwarcie wejścia do budynku pozwoli automatycznie przywołać windę. Aplikacja umożliwia również aktywowanie szlabanów i rezerwację oraz udostępnianie miejsc parkingowych innym osobom. Co więcej, dzięki systemowi możliwe jest wygenerowanie jednorazowego kodu do otwarcia drzwi dla zaproszonych gości lub ekipy technicznej, szybkie zgłoszenie awarii przez mieszkańców czy przesłanie powiadomień i komunikatów przez administratora budynku lub Wspólnotę. Taka informacja może zostać wysłana, w zależności od potrzeby, do mieszkańców całego obiektu, lokatorów wybranego piętra lub pojedynczej osoby.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwszym osiedlem Dom Development wyposażonym w ten nowoczesny system będą Apartamenty Służewiec w Warszawie. Następnie pojawi się on również w innych powstających w stolicy projektach: na Apartamentach Ludwiki oraz na Osiedlach Urbino, Ceramiczna, Bokserska 71, a także w Dzielnicy Mieszkaniowej Metro Zachód począwszy od budynku B z etapu 11. Docelowo z aplikacji mobilnej podnoszącej komfort i bezpieczeństwo będą mogli korzystać mieszkańcy nowopowstających osiedli dewelopera w stolicy oraz we Wrocławiu.

- Wspólny projekt z Dom Development jest dla nas bardzo ważny. Zaufanie ze strony partnera, który ma tak silną pozycję na polskim rynku deweloperskim, potwierdza słuszność obranego przez nas kierunku rozwoju technologii. Dowodzi też faktu, że stosowane przez nas rozwiązania sprawdzają się i są dobrze odbierane przez użytkowników. Planujemy ścisłą współpracę z Dom Development w celu dostosowania naszego rozwiązania do specyfiki budynków dewelopera i potrzeb jego klientów - powiedział Maciej Grabowski, pomysłodawca i szef zespołu odpowiedzialnego za Blue Bolt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych