Dom dla Absolwenta otwiera się na nowych najemców

Absolwenci kolejnych specjalności mogą ubiegać się o mieszkanie w ramach programu Dom dla Absolwenta. Do informatyków dołączyli filolodzy, ekonomiści, fizycy, biotechnolodzy oraz specjaliści związani z branżą morską. Właśnie ruszyła kampania promocyjna programu, którą organizuje Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

Autor: HouseMarket.pl 02 maja 2017 16:20

Dom dla Absolwenta to jeden z elementów programu miasta promującego Szczecin jako atrakcyjnego miejsca do nauki, pracy i zamieszkania. Jest on realizowany przy udziale szczecińskiego TBS. Zakłada wynajęcie na preferencyjnych warunkach komfortowych i wykończonych pod klucz mieszkań absolwentom najbardziej poszukiwanych specjalności oraz osobom zatrudnionym na terenie Szczecina w branżach uznanych przez miasto za kluczowe dla jego rozwoju.

– W naszym mieście mamy coraz więcej interesujących miejsc pracy. Chcemy, by młodzież myśląc o swojej karierze zawodowej, rozważała związanie swojej przyszłości właśnie ze Szczecinem. Program Dom dla Absolwenta ma im pomóc w decyzji o pozostaniu w mieście po skończonych studiach i jednocześnie ułatwić start – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach programu absolwent lub osoba zatrudniona w Szczecinie otrzyma wsparcie polegające na pokryciu przez miasto połowy wkładu własnego (czyli ok. 25 tys. zł) wymaganego do wynajęcia mieszkania z zasobów szczecińskiego TBS. Drugą część wpłaci pracodawca lub sam absolwent. Umowy najmu szczecińskie TBS zawrze na trzy lata z możliwością przedłużenia.

Jak informuje szczeciński magistrat kilkadziesiąt nowoczesnych lokali, które zostaną przekazane absolwentom znajduje się w nowych i zmodernizowanych budynkach Aktualnie dostępne są 34 mieszkania: 32 na osiedlu mieszkaniowym Sienno, położonym przy ul. Pelikana, Flaminga i Łącznej oraz dwa w budynkach w Śródmieściu przy ul. Chodkiewicza 9.

Program ruszył rok temu. Do tej chwili szczecińskie TBS zawarło umowy na 12 lokali, w których zamieszkało 19 młodych ludzi. Początkowo beneficjentami byli absolwenci kierunków informatycznych. W tym roku grupa odbiorców została rozszerzona o kolejne zawody i specjalności. O najem lokalu może się̨ ubiegać́ osoba, która ukończyła studia pierwszego lub drugiego stopnia w wyszczególnionym zawodzie, jest zatrudniona lub ma ofertę zatrudnienia przez przedsiębiorcę̨ na terenie Szczecina w danym zawodzie.

Musi spełniać też odpowiednie kryteria dochodowe oraz złożyć oświadczenie, że opłaca lub będzie opłacać podatek dochodowy w Szczecinie. Ważnym kryterium jest wiek – najemca nie może mieć skończonych 30 lat. Nabór trwa do wyczerpania puli lokali przeznaczonych do programu. Wnioski należy składać w siedzibie Szczecińskiego TBS przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 1 w Szczecinie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych