Dom "El Chapo", słynnego handlarza narkotyków można wygrać na loterii

Władze Meksyku wystawiły jako nagrodę na jednej z państwowych loterii dom słynnego handlarza narkotyków Joaquina Guzmana, pseudonim “El Chapo”. Przemytnik, a zarazem szef narkotykowego kartelu z Sinaloa korzystał z niego do lutego 2014 r., kiedy zbiegł z budynku osaczony przez oddziały specjalne meksykańskiego wojska.

Autor: PAP 16 września 2021 09:26

W komunikacie władz Meksyku, na który w środę powołuje się agencja AP, sprecyzowano, że w ostatnich latach budynek mieszkalny słynnego przestępcy przeszedł modernizację.

W ramach prac remontowych, które wykonano w usytuowanej w mieście Culiacan willi między innymi usunięto liczne kamery, służące "El Chapo" do monitoringu domu w obawie przed ewentualną obławą policji, a także zalano betonem dużej dziury pod wanną. Przez owe sekretne wejście osaczony przestępca uciekł policji długim tunelem wykopanym pod budynkiem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Organizatorzy loterii szacują, że dom Guzmana, liczący łącznie 260 m2 powierzchni, po remontach wart jest około 183 tys. dolarów USD.

Joaquin Guzman został namierzony przez policję i schwytany w 2015 r. na terenie Meksyku. Jego odsiadka nie trwała jednak długo i zakończyła się ucieczką. W 2016 r. został ponownie schwytany, a następnie przekazany wymiarowi sprawiedliwości USA.

W lipcu 2019 r. "El Chapo" został skazany przed amerykańskim sądem na karę dożywotniego więzienia. Zasądzono też przepadek mienia przestępcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych