Dom to miejsce docelowe. Jak kupić dobrze?

Wśród ofert na wielkopolskim rynku nieruchomości, można dostrzec sporo inwestycji, w ramach których deweloperzy budują domy z ogrodami. Z pewnością będzie to idealny wybór dla rodzin z dziećmi, a także miejsce docelowe, gwarantujące przestrzeń dla każdego domownika. Jak zatem wybrać nowy dom od dewelopera?

Autor: housemarket.pl 24 czerwca 2022 13:11

  • Wybierając dom, w którym chcemy zostać na lata, warto wziąć pod uwagę wiele kryteriów, jak: powierzchnia, projekt przestrzenny, dodatkowe udogodnienia, lokalizacja, doświadczenie dewelopera.
  • Tylko sprawdzona inwestycja zapewni komfort, czyli wygodę mieszkania na co dzień i poczucie dobrze dokonanego wyboru.
  • Warto odwiedzić gotowe realizacje dewelopera, czy nawet dom pokazowy, co pozwala na żywo zobaczyć, jakie są możliwości aranżacyjne pomieszczeń.

Klienci na rynku nieruchomości czasami zmieniają swoje lokum, w zależności od tego, jaki rozdział życiowy otwierają.

- Często zaczynamy od kawalerki na wynajem albo mieszkania 2-pokojowego, kiedy są to czasy studenckie, czy pierwszej pracy. Później wybieramy własne M, natomiast z biegiem czasu stawiamy na większą przestrzeń. Mam tu na myśli przede wszystkim rodziny z dziećmi, które najczęściej wybierają własny dom z ogrodem, będący później miejscem docelowym, gdzie każdy ma swój pokój i po prostu więcej swobody  - mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

More Place realizuje poznańskie Osiedle Przy Jeziorach, zlokalizowane przy ulicy Golęczewskiej i jednocześnie blisko Strzeszyna. Każdy lokal będzie miał powierzchnię ponad 110 mkw., z klasycznym dwupoziomowym projektem przestrzennym. Nabywcy mają do wyboru dwa układy pomieszczeń, które obejmują odpowiednio: cztery lub pięć pokoi. Na piętrze lokalu zaprojektowano m.in. dwie sypialnie i łazienkę. Na parterze oprócz salonu, kuchni i łazienki będzie dodatkowo: pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje.

- Dzięki takiemu projektowi, łatwo będzie zaaranżować osobny gabinet do pracy, pokój hobby, czy osobne domowe mini-kino. Proponujemy dodatkowe rozwiązania z myślą o przyszłych mieszkańcach. Osobna garderoba, pomieszczenie z funkcją pralni i suszarni, wpływają na wygodę użytkowania domu. Planując inwestycję, wiedzieliśmy, że klienci będą poszukiwać miejsca docelowego dla siebie i całej rodziny oraz mieliśmy świadomość, jakimi kryteriami będą w takim wyborze się kierować – podkreśla Tomasz Pietrzyński.

Przedstawiciel firmy More Place uważa, że wybierając miejsce docelowe do mieszkania, należy wziąć pod uwagę też dodatkowe aspekty. Są to: infrastruktura, standard wykonania lokalu, jak i części wspólnych, doświadczenie dewelopera w realizacji osiedli złożonych z domów, czy lokalizacja. Skoro szukamy domu dla całej rodziny raz, niech to będzie wybór przemyślany pod każdym względem.

- W tym przypadku nie warto iść na kompromisy, ponieważ mówimy o sporej inwestycji, na lata. Właśnie dlatego stworzyliśmy Osiedle Przy Jeziorach, analizując każdy szczegół – tłumaczy Tomasz Pietrzyński.

Osiedle przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu jest ogrodzone, autem można wjechać tylko przez bramę z kontrolą dostępu. Inwestycja powstaje z pełną infrastrukturą, czego przykładem jest pierwszy i drugi etap.

- Niemal połowa z 28 budynków dwulokalowych jest gotowa, do dyspozycji naszych klientów mamy też dom pokazowy. Naszym kapitałem jest spore doświadczenie, z którego czerpiemy i którym dzielimy się z klientami, odpowiadając na ich pytania oraz służąc radą na każdym etapie transakcji zakupu nieruchomości – mówi Tomasz Pietrzyński.

Warto podkreślić, że na Osiedlu Przy Jeziorach trwa budowa III etapu, a wybrane lokale są dostępne w sprzedaży w cenie od 6060 zł brutto/ mkw. Każdy z nich znajdzie się na dużej działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., co daje dodatkowe możliwości odpoczynku we własnym ogrodzie. Budowa osiedla zakończy się w 2023 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych