Dom z poddaszem czy parterowy?

Jeśli nie ma przeciwskazań do budowy domu wyższego niż parterowy, trzeba po prostu zdefiniować swoje potrzeby i oczekiwania. Jak pokazują dane, wybór pada najczęściej na dom parterowy.

Autor: HouseMarket.pl 16 stycznia 2017 11:00

Dom parterowy, parterowy z poddaszem, budynek wielokondygnacyjny, z pełnym piętrem lub z pełnym piętrem i poddaszem – to wszystkie typy domów, spośród których można dokonać wyboru docelowej nieruchomości. Według danych firmy Extradom, aż 55,64 proc. osób, które w minionym roku zakupiły projekt domu, wybrało parterowy z poddaszem. Skąd taka popularność?

– Powodów można wymienić przynajmniej kilka – optymalne zagospodarowanie przestrzeni (nawet na stosunkowo niedużej działce możemy postawić nieruchomość o dużej powierzchni), możliwość atrakcyjnej aranżacji poddasza np. na cichą sypialnię czy gabinet, a także aspekt wizualny – dom parterowy z poddaszem ładnie się prezentuje – komentuje Agnieszka Łozińska, project manager w firmie Extradom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 Domy parterowe

 Drugim pod względem popularności wyboru typem projektu domu są domy parterowe. Na taki budynek w 2016 roku zdecydowało się 41,07 proc. klientów Extradomu. W takim projekcie wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, a tego typu nieruchomości są wygodne dla osób niepełnosprawnych, chorych lub starszych przez optymalny układ pokoi, łazienki i kuchni. Dodatkowo dochodzi kwestia oszczędności – inwestor nie poniesie kosztów związanych ze schodami.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych