„Domy dla ludzi, nie dla zysku”. Holendrzy protestują przeciwko brakowi mieszkań

Tysiące mieszkańców stolicy demonstrowało w niedzielę przeciwko polityce mieszkaniowej państwa. Protestujący zwracają uwagę na kryzys mieszkaniowy i domagają się działań od rządu.

Autor: PAP 13 września 2021 10:04

Ze względu na rosnące ceny domów coraz trudniej jest znaleźć mieszkanie w Amsterdamie. Setki tysięcy ludzi od lat znajdują się na listach oczekujących, a liczba bezdomnych podwoiła się w ciągu dziesięciu lat.

Protestujący w niedzielę w Westerpark oraz na placu Dam nieśli transparenty z hasłami: "Domy dla ludzi, nie dla zysku", "Nie jestem krową, więc przestań doić", "Ten znak jest tak mały, jak moja szansa na mieszkanie".

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mieszkający w stolicy od pięciu lat Henry Kramers powiedział PAP, że cieszy się, że w końcu doszło do protestu. "Mieszkam w biurowcu, ponieważ nie ma niczego dostępnego w przystępnej cenie, do tego za miesiąc muszę opuścić mieszkanie bez perspektyw na nowy lokal" - mówi Kramers.

"Po raz pierwszy od dziesięcioleci protest przeciwko kryzysowi mieszkaniowemu zyskuje duże poparcie" - zauważa w komentarzu dziennik "NRC".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych