Domy jednorodzinne atrakcyjną alternatywą dla drogich mieszkań

Domy na przedmieściach Poznania i mieszkania w mieście – w takim kształcie rozwija się niemal cały poznański rynek deweloperski. Nowe osiedla domów wolnostojących, czy bliźniaczych, które znajdują się w administracyjnych granicach Poznania, z miejsca stają się hitem sprzedażowym, nie ma ich zbyt wiele.

Autor: housemarket.pl 05 stycznia 2022 13:27

  • Komfortowych, przestronnych domów w granicach miasta Poznania przybywa najwolniej.
  • Determinuje to wiele czynników, w tym brak dostępnych gruntów, warunki zabudowy, czy wreszcie inne plany inwestycyjne deweloperów.
  • Każda oferta nowych lokali, w zabudowie bliźniaczej, czy wolnostojących, jest rozchwytywana i z właściwie z miejsca staje się hitem sprzedażowym.

Klienci poszukują przestrzeni, ogrodu, a to dziś ważniejsze, niż prestiżowa lokalizacja w centrum. Dotyczy to rzecz jasna przede wszystkim par, czy młodych rodzin. Singiel zapewne nadal chętnie wybierze kawalerkę lub mieszkanie 2-pokojowe.

- Jeśli chodzi o miejsce dla naszego projektu, to nie ukrywam, że trafiliśmy bardzo dobrze. Osiedle Przy Jeziorach powstaje przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, w okolicy trzech jezior, a jednocześnie w obrębie funkcjonowania komunikacji miejskiej. Nasi klienci bardzo doceniają tę lokalizację, dzięki czemu z sukcesem budujemy i sprzedajemy domy w ramach III etapu inwestycji – podkreśla Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: DEWELOPERZY CELUJĄ W BUDOWNICTWO JEDNORODZINNE 

Atrakcyjna lokalizacja 

Ulica Golęczewska w Poznaniu znajduje się w promieniu 2-3 km od Jeziora Kierskiego, Jeziora Kierskiego Małego, a także Jeziora Strzeszyńskiego. W takiej okolicy, pomiędzy jeziorami nie powstaje żadna inwestycja. Z jednej strony oznacza to, że firma More Place postawiła na nowość w kontekście lokalizacji, konsekwentnie prezentując klientom atuty tego miejsca i – w szerszej perspektywie – całego projektu.

– W ramach całej inwestycji powstanie łącznie 56 lokali w zabudowie bliźniaczej, z czego tylko kilkanaście, w III etapie pozostaje w sprzedaży. Reszta znalazła swoich nabywców. Duża część domów została wybudowana i przekazana nabywcom. Spotykamy się z wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno na temat architektury budynków, jak i samego miejsca. Stworzenie naszego projektu deweloperskiego to sztuka połączenia dwóch kwestii: bliskości przyrody z łatwym dostępem do miasta. To z pewnością ma wpływ na nasz sukces sprzedażowy – mówi Tomasz Pietrzyński.

Warto podkreślić, że mieszkańcy mają do dyspozycji komunikację miejską. Przystanek autobusowy znajduje się około 2 minuty spaceru od inwestycji. W sąsiadujących Złotnikach jest do dyspozycji węzeł przesiadkowy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, gdzie można zostawić auto i przesiąść się do szynobusa jadącego do centrum.

Ponadto do dyspozycji jest trasa szybkiego ruchu S11, która pozwala wyjechać z tej części Poznania. W niedalekiej okolicy osiedla funkcjonują także placówki oświatowe i obiekty handlowo – usługowe. Kolejnym atutem lokalizacji jest bliskość przyrody.

– Okolica naszego osiedla o każdej porze roku ma swój niepowtarzalny klimat, z pewnością atrakcyjnością przewyższający centrum miasta – zauważa Tomasz Pietrzyński.

Ostatnie domy w sprzedaży

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych