Droga powiatowa w Jasienicy doczekała się pierwszego od 30 lat remontu

Powiat bielski pozyskał 8,8 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę ul. Rudzickiej w gminie Jasienica. Starosta Andrzej Płonka powiedział, że droga od ponad 30 lat nie była gruntownie remontowana. Samorząd ogłosił przetarg na wykonanie prac.

Autor: PAP 22 lipca 2021 12:30

Rzecznik starostwa Magdalena Fritz poinformowała, że modernizacja obejmie 3,5-km odcinek drogi: od cmentarza ewangelickiego w Międzyrzeczu do ronda w Rudzicy.

"Remont obejmie nie tylko jezdnię. Po jego zakończeniu bezpieczniej będą czuli się także piesi. Na całym fragmencie trasy powstaną chodniki lub utwardzone pobocze. Obecnie jest z tym problem. W zakresie robót jest też odwodnienie. Drogowcy powinni pojawić się w tym miejscu jesienią br." - powiedziała Fritz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koszt inwestycji to niespełna 18 mln zł. Połowa pochodziła będzie z rządowego funduszu. Na wkład własny - po 25 proc. - złożą się samorządy powiatu oraz gminy Jasienica.

Starosta dodał, że w tym roku zakończy się modernizacja drogi od ronda w Mazańcowicach do ronda w Międzyrzeczu Dolnym. "Wyremontowana już została ul. Ligocka. Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni, bo pod względem dróg i ich remontów tej rejon będziemy mieli gotowy" - zaznaczył.

Magdalena Fritz powiedziała, że Powiatowy Zarząd Dróg w Bielsku-Białej złożył w zeszłym roku wnioski o dofinansowanie z rządowych pieniędzy dwóch dróg: ul. Rudzickiej oraz ul. Dolnej w Starej Wsi w gminie Wilamowice. Obie znalazły się na liście rezerwowej. "Droga w Starej Wsi przesunęła się obecnie na wyższe miejsce listy rezerwowej, jest więc duża szansa, że i na nią znajdą się fundusze, a remont ruszy jeszcze w tym roku" - dodała.

Starosta powiedział też, że wkrótce powiat ma otrzymać pieniądze, by rozpocząć przebudowę mostu na Sole w Porąbce. Jest ona zaplanowana w cyklu trzyletnim, a pieniądze z zewnątrz stanowią aż 80 proc. wartości inwestycji.

Powiat bielski zrzesza dziesięć gmin, w tym trzy miasta: Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Szczyrk. Mieszka w nim blisko 160 tys. osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych