Drony sprawdziły dachy na warszawskiej Woli

Wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami sprawdził stan techniczny miejskich budynków na terenie dzielnicy. Pracowników fizycznych z drabinami zastąpiły nowoczesne drony.

Autor: PAP 11 lutego 2022 09:30

"Zakończyliśmy kontrolę dachów wolskich budynków, będących własnością miasta i administrowanych przez ZGN Wola" - przekazał ZGN Wola. Łącznie sprawdzono dachy 84 budynków. Zamiast drabin wykorzystano drony.

"W naszej pracy, gdy tylko to jest możliwe, staramy się korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Właśnie dlatego dachy administrowanych nieruchomości skontrolowaliśmy przy pomocy drona. Dzięki temu udało się to zrobić równie dokładnie, ale zdecydowanie szybciej, niż gdyby na każdy budynek musieli wchodzić nasi technicy" - wyjaśnił dyrektor ZGN Wola Mateusz Matejewski.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na wykonanych z góry zdjęciach i filmach można szybko i bez wychodzenia z domu sprawdzić aktualny stan techniczny zarówno samego poszycia, jak i znajdującego się na dachach wyposażenia, takiego jak kominy, instalacje odgromowe, orynnowanie czy obrębki blacharskie. "Analiza tych nagrań ułatwi nam podejmowanie decyzji w sprawie ewentualnych remontów" - dodał dyrektor ZGN Wola.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych