Duda Development łączy siły z artystami street artu

Poznańska firma Duda Development, odpowiedzialna za inwestycję mieszkaniową Diasfera Łódzka, zlokalizowaną między ulicami Kilińskiego a Targową, we współpracy z fundacją Urban Forms i młodymi twórcami street artu stworzy mural na granicy Śródmieścia i Widzewa.

Autor: Housemarket.pl 01 lipca 2021 10:15

Ścienne malowidło ma powstać na ścianie kamienicy, którą po zakończeniu prac budowlanych od Diasfery oddzielać będzie nowa ulica na przedłużeniu ul. Orlej. Obraz ma być zarówno dodatkową ozdobą dla inwestycji, widoczną z okien części mieszkań budynku, jak i sposobem na nawiązanie przyjaznej relacji z mieszkańcami i mieszkankami miasta. Niedawno deweloper ruszył ze sprzedażą II etapu projektu.

Projektu i realizacji podjął się duet: Maciej Polak, ilustrator i designer, którego wyrazisty styl znany jest łodzianom m.in.z popularnych prac dla kultowej marki Pan tu nie stał, oraz Martyn Gill–artysta streetartowy, który na swoim koncie ma już współpracę przy tworzeniu muralu w przejściu podziemnym między Karolewem a Atlas Areną.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prace nad muralem mają rozpocząć się w drugiej połowie lipca i będą na bieżąco relacjonowane w mediach społecznościowych. Odsłonięcie planowane jest na pierwszą połowę sierpnia. 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych