Duża inwestycja z mieszkaniami na wynajem w Warszawie. Sektor PRS nabiera tempa

W wieżowcu przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie powstanie 900 mieszkań na wynajem. To największa do tej pory tego typu inwestycja w Stolicy.

Autor: warszawa.wyborcza.pl 02 listopada 2021 10:24

Przypomnijmy, że firma Golub GetHouse sfinalizowała sprzedaż 170-metrowego wieżowca, który powstanie przy ul. Grzybowskiej 59 w Warszawie. Nabywcą nieruchomości i operatorem budynku, w którym znajdzie się ok. 900 apartamentów na wynajem wraz z infrastrukturą udogodnień dla mieszkańców jest Grupa LRC. Za koncepcję architektoniczną wieżowca odpowiada biuro Kuryłowicz & Associates. Rozpoczęcie prac budowlanych w ramach tej inwestycji zapowiadane było na przełom 2020 i 2021 roku, dokładny termin nie został jednak jeszcze podany.

W Warszawie dziś jest blisko 2,5 tys. mieszkań na wynajem, a tylko do końca 2023 r. będzie ich około 10 tys. Zainteresowanie całymi budynkami z mieszkaniami na wynajem wykazują zarówno fundusze, jak i deweloperzy. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu firma AFI Europe przejęła zabytkowe budynki dawnej fabryki kosmetyków przy ul. Szwedzkiej w Warszawie, gdzie ma powstać około 200 lokali na wynajem długoterminowy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kolejną dużą transakcję przeprowadziła firma Atrium (500 mieszkań we Włochach), a także Moderna Holding, która przejęła budynki PepsiCo przy ul. Zamoyskiego. W połowie 2021 roku fundusz NREP za kwotę około 100 mln euro kupił od firmy YIT ponad tysiąc realizowanych mieszkań w Warszawie. A szwedzki fundusz Heimstaden Bostad zainwestował w ponad 2 tys. mieszkań w Stolicy, w tym przy Mińskiej 69 na Kamionku.

 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych