Duże zainteresowanie Mieszkaniami Plus w Nowym Targu. 5 chętnych na jeden lokal

W ciągu trzech dni od rozpoczęcia naboru na mieszkania budowane w ramach rządowego programu w Nowym Targu wpłynęło 609 wniosków. Chętni ubiegają się o 130 mieszkań. Wnioski można składać do 5 listopada – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka PFR Nieruchomości Katarzyna Fiuk.

Autor: housemarket.pl 18 października 2021 12:00

W Nowym Targu, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań prowadzony jest dwuetapowo. Za pierwszy z nich odpowiada samorząd, który w drodze uchwały Rady Miejskiej, określił kryteria pierwszeństwa. W Nowym Targu radni zadecydowali, że pierwszeństwo w najmie będą miały m.in. osoby nieposiadające mieszkania, płacące podatki w Nowym Targu, rodziny z dziećmi, a także osoby samotnie wychowujące dzieci oraz rodziny zastępcze.

Po złożeniu wniosku każdy chętny będzie musiał złożyć dokumenty potwierdzające informacje zawarte w zgłoszeniu w przeciągu 30 dni od rejestracji wniosku. Następnie nowotarski urząd dokona weryfikacji i uszereguje wnioski zgodnie z kryteriami pierwszeństwa wynikającymi z uchwały.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Za drugi etap naboru odpowiada spółka PFR Nieruchomości. Jest to weryfikacja zdolności czynszowej, czyli najemca będzie sprawdzany pod kątem finansowym. Wnioskujący będą zobowiązani do wykazania miesięcznych dochodów na poziomie umożliwiającym pokrywanie zobowiązań z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każda osoba ubiegająca się o mieszkanie zostanie sprawdzona w BIG Infomonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów.

Inwestycja powstająca przy ul. Sikorskiego w Nowym Targu to 130 mieszkań, dwu i trzypokojowych, które mieszczą się w pięciopiętrowym budynku. Za realizację tej inwestycji odpowiada Chemobudowa-Kraków. Budowa rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Obecnie prowadzone są m.in. prace związane z tynkowaniem ścian w mieszkaniach. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest na 2 kwartał 2022.

PFR Nieruchomości S.A. realizująca rynkową część rządowego programu mieszkaniowego posiada 1977 wybudowanych mieszkań, a kolejne 2539 znajduje się obecnie w budowie. W 2021 roku spółka uruchomiła nabory do ponad 2 tysiące mieszkań w Katowicach, Świdniku, Mińsku Mazowieckim, Dębicy, Radomiu, Krakowie, Toruniu, Wrześni i Łowiczu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych