Działka obok Manufaktury w Łodzi sprzedana. Powstaną mieszkania

W pobliżu łódzkiej Manufaktury zostały sprzedane tereny, które posłużą do powiększenie inwestycji mieszkaniowej.

Autor: Housemarket.pl 14 stycznia 2022 11:02

  • Złożony proces predewelopmentu został  przeprowadzony  przez firmę INWI.
  • Działka położona jest w sąsiedztwie centrum handlowego Manufaktura.

- Mimo pozornej surowości byliśmy od początku przekonani o doskonałych perspektywach dla tej okolicy. Ten fragment miasta będzie ewoluował – mówi Michał Niczewski, architekt i project manager INWI - Podjęliśmy się szczegółowej analizy. Poza standardowymi działaniami, takimi jak koncepcja architektoniczna i warunki przyłączenia wszystkich sieci pozyskaliśmy inne niezbędne dokumenty, w tym warunki zabudowy, opnie rzeczoznawców i możliwie precyzyjne kosztorysy. Problem pojawił się, gdy poznaliśmy wyniki badań  gruntu – dodaje Michał Niczewski.

Specjaliści podjęli się pogłębionych badań, dzięki którym uzyskali pełen obraz. Niestety grunt okazał się zanieczyszczony, co zaważyło na opinii ekspertów – audyt otrzymał negatywną notę. Dodatkowe komplikacje powodowała nietypowa geometria działki oraz restrykcyjna polityka miasta Łódź w zakresie gospodarki zielenią. Degradacja środowiska naturalnego nie wchodziła w grę. Zespół INWI bezzwłocznie podjął działania zmierzające ku rozwiązaniu problemów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Szybko podjęliśmy decyzję o zmodyfikowaniu założeń transakcji. W następstwie uwzględniliśmy w kosztorysie konieczność usunięcia zanieczyszczeń. Proces modyfikacji przeprowadziliśmy na podstawie analiz, po weryfikacji kosztów i możliwych rozwiązań. Zaangażowaliśmy w ten projekt cały zespół, dzięki czemu osiągnęliśmy założony cel bez uszczerbku na założonym planie czasowym – mówi Daniel Radkiewicz, prezes zarządu INWI.

Rozpoznanie uwarunkowań technicznych i kosztowych na bardzo wczesnym etapie umożliwiło świadome podjęcie odpowiednich decyzji i jednocześnie rozwiązanie komplikacji. Wieloletnie doświadczenie członków zespołu INWI pozwoliło zaplanować inwestycję w sposób niestandardowy, a jednocześnie spełniający wymagania.

- To wielki sukces zespołu INWI. Jestem przekonany, że niewiele jest na rynku zespołów, które konsekwentnie dążyłyby do realizacji tej inwestycji. My poradziliśmy sobie z sytuacjami, które wydawały się patowe – dodaje Daniel Radkiewicz.

Oferta zakupu gruntu została zaakceptowana przez lokalnego dewelopera, który już rozpoczął inwestycję mieszkaniową w bliskim sąsiedztwie. Przygotowana przez INWI nieruchomość gruntowa  poszerzy projekt kompleksu budynków. Rzetelny predewelopment zespołu INWI przyczynił się do realnego rozwoju okolicy z poszanowaniem środowiska i z korzyścią dla miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych