Działki budowlane na sprzedaż we WrocławiuHouseMarket.pl - 26 stycznia 2016 16:57


Stabłowice, Maślice, Brochów - m.in. na tych wrocławskich osiedlach gmina Wrocław szuka chętnych na zakup działek budowlanych pod zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną. Grunty sprzedaje też Agencja Nieruchomości Rolnych.


Działki budowlane jednorodzinne i wielorodzinne można kupić bezpośrednio od gminy Wrocław. Jak informuje wrocławski magistrat, wykaz aktualnych propozycji i zasady sprzedaży znajdują się na miejskiej stronie giełdy nieruchomości. Obecnie gmina Wrocław najwięcej nieruchomości pod zabudowę ma na osiedlach: Stabłowice, Brochów, Maślice, Złotniki i Nowe Żerniki.

Ceny wywoławcze działek pod zabudowę mieszkaniową w zachodniej i północnej części miasta kształtują się na poziomie 200-300 zł za mkw. Niemal dwa razy więcej trzeba zapłacić za działki na Krzykach czy Oporowie. Na internetowych stronach miejskiej Giełdy Nieruchomości są też nieruchomości przeznaczone pod działalność usługową, magazynową czy produkcyjną oraz lokale mieszkalne i usługowe.

Zdaniem przedstawicieli ANR w 2016 r. zapowiada się spory ruch na wrocławskim rynku nieruchomości. Wszystko za sprawą ciekawych propozycji znajdujących się w zasobie wrocławskiego oddziału agencji.

Stabłowice

ANR będzie szukał chętnego za zakup działek niedaleko ul. Kosmonautów, na osiedlu Stabłowice. To kilka atrakcyjnych parceli, na których można wybudować osiedla mieszkaniowe. Cena za grunt nie została jeszcze ustalona. Ale wiadomo, że przetarg powinien zostać ogłoszony po wakacjach.

Żerniki

Na tym osiedlu na sprzedaż wystawionych jest blisko 118 hektarów ziemi. Teren przeznaczony jest pod różne usługi, w mniejszej części pod tereny mieszkaniowe i zieleń. Cena nie została jeszcze ustalona. Przetargu można spodziewać się już na wiosnę.

Leśnica

Osiedle domków jednorodzinnych może powstać w okolicy ulicy Dolnobrzeskiej w Leśnicy. Atutem tej działki jest na pewno spokojna okolica. W sąsiedztwie znajduje się zieleń i kameralne osiedla. Przetarg: wiosną tego roku. ANR ma też na sprzedaż działki o łącznej powierzchni 16 hektarów, które leżą tuż obok linii kolejowej. Tam można wybudować osiedla jednorodzinne. Przetarg odbędzie się jesienią.

Marszowice

Prawie 7 mln zł będzie kosztować ziemia w Marszowicach. To peryferie miasta. Oferowane działki leżą w północno-zachodniej części Wrocławia.

Wojszyce

Przy ul. Smardzowskiej do sprzedaży wystawione będą kolejne grunty. To w sumie kilka działek, które również można przeznaczyć na zabudowę mieszkaniową. Przetarg w połowie tego roku. W tym roku można się też spodziewać przetargów na trzy kolejne działki z Wojszyc. Parcele znajdują się w okolicy ul. Gałczyńskiego. Tam miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę osiedla domów wielorodzinnych.

Oporów

Ciekawą propozycją są również działki na Oporowie. Nieruchomość przylega do ulicy ks. Jana Dzierżonia. Na Oporowie mogą powstać osiedla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Planowany termin sprzedaży: II kwartał tego roku.