Działki pod domy jednorodzinne za ćwierć cenyHouseMarket.pl - 04 grudnia 2015 16:39


Pięć działek pod budownictwo jednorodzinne sprzedano już w ramach programu „Piotrków Trybunalski-tu mieszkam”. Swoich nabywców znalazły dwie działki przy ul. Żołędziowej oraz Jeziornej oraz jedna przy ul. Bocznej.


W przyszły piątek  11 grudnia odbędą się kolejne dwa przetargi na nieruchomości położone przy ul. Prostej 148 (1500 mkw.) oraz ul. Prostej 146 (2033 mkw.). - Mamy już pierwszych chętnych na te działki, ale zainteresowani mogą jeszcze zgłaszać się do magistratu. Termin wpłaty wadium upływa w poniedziałek – opowiadają magistraccy urzędnicy.

Jak informuje magistrat program „Piotrków Trybunalski-tu mieszkam” ma związek z tzw. użytkowaniem wieczystym. Można stać się właścicielem działki poprzez nabycie wieczystego użytkowania. Wówczas płaci się jedynie 25 proc. ceny uzyskanej w przetargu. Zgodnie z ustalonymi zasadami nabywca ma obowiązek w ciągu dwóch lat rozpocząć na działce budowę domu, a w ciągu pięciu lat musi ją zakończyć.

Po co najmniej pięciu latach właściciel może wykupić wieczyste użytkowanie. Wówczas otrzyma dodatkowo 50-procentową bonifikatę. Aby z niej skorzystać należy być płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w Piotrkowie Trybunalskim przez okres dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o udzielenie bonifikaty.

Łącznie w programie „Piotrków Trybunalski-tu mieszkam” do sprzedania są 53 działki w różnych miejscach w mieście. Kolejne przetargi odbędą się w przyszłym roku.