Edyta Kołodziej, Nickel Development: musimy być gotowi na różne scenariusze

- Sytuacja na rynku mieszkaniowym w 2022 roku będzie z pewnością dynamiczna. Mamy do czynienia z wieloma zmiennymi, które będą oddziaływać na sektor i musimy być przygotowani na różne scenariusze - powiedziała Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development

Autor: housemarket.pl 03 czerwca 2022 08:32

  • Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest bardzo dynamiczna.
  • Deweloperzy z ostrożnością podejmują decyzję o wprowadzaniu nowych inwestycji.
  • Inwestorzy, obserwując rosnące ceny najmu, bardzo chętnie lokują środki w nieruchomości.

Edyta Kołodziej dodaje, że sektor mieszkaniowy zmaga się obecnie z odpływem pracowników narodowości Ukraińskiej, wzrostem oprocentowania kredytów i rosnącymi kosztami budowy.

- Ze uwagi na utrzymujący się wzrost cen nieruchomości, który jednak w drugiej połowie 2022 roku powinien ulec wyhamowaniu, wzrost stóp procentowych, których kolejne odsłony nadal są przed nami, jak zapowiada Rada Polityki Pieniężnej, wprowadzanie kolejnych inwestycji na rynek będzie stanowiło niemałe wyzwanie. Należy liczyć się z tym, że oferta na rynku będzie mniejsza i raczej dedykowana osobom zamożniejszym - mówi Edyta Kołodziej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aktualnie na rynku zauważalne jest duże zainteresowanie inwestorów niewielkimi mieszkaniami.

- Mieszkania w inwestycji Fiqus Marcelin, gdzie dostępne są lokale o mniejszym metrażu cieszą się dużym zainteresowaniem. Inwestorzy, obserwując rosnące ceny najmu, bardzo chętnie lokują środki w nieruchomości. Natomiast mieszkania o większych metrażach, które oferujemy w St_art Piątkowo, kupują na własne potrzeby. Te sprzedają się bardzo szybko, gdyż na rynku występuje niewielka podaż gotowych lokali - mówi Edyta Kołodziej.

Źródło: wypowiedz dla dompress.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych