EEC 2016: Czas na tanie mieszkania?HouseMarket.pl - 13 maja 2016 09:49


Według ekspertów, istnieje silna korelacja między siłą gospodarki a liczbą mieszkań na własność. Im silniejsza gospodarka, tym więcej mieszkań czynszowych. Polska, według zapowiedzi polityków, stawia na rozwój właśnie tego segmentu mieszkań. Co to oznacza dla miast i biznesu? O tym będą dyskutować włodarze miast i deweloperzy podczas sesji Mieszkalnictwo i budownictwo mieszkaniowe na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

W Polsce na 1000 mieszkańców przypada 355 mieszkań, podczas gdy średnia europejska to 500, co oznacza, że w naszym kraju brakuje nawet 6 mln mieszkań. Zdaniem deweloperów tę lukę pomogą zapełnić m.in. lokale na wynajem. Realizacja takich lokali to perspektywiczna droga dla deweloperów.

Budowę mieszkań czynszowych zapowiadają również przedstawiciele rządu i instytucji finansowych. W ramach 10 rocznych edycji wprowadzonego w listopadzie 2016 r. przez Bank Gospodarstwa Krajowego programu ma powstać co najmniej 30 tys. mieszkań czynszowych realizowanych, m.in. przez spółki gminne i spółdzielnie mieszkaniowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czy nowe programy zmienią oblicze polskiego rynku mieszkaniowego oraz jaki będą miały wpływ na przyszłą strategię włodarzy miast i rozwój biznesu deweloperskiego - to jeden z tematów sesji "Mieszkalnictwo i budownictwo mieszkaniowe", która odbędzie się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

W dyskusji wezmą udział: Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia, Michał Pierończyk, zastępca prezydenta Miasta Ruda Śląska ds. Gospodarki Nieruchomościami, Arkadiusz Hołda, założyciel Przedsiębiorstwa Realizacji Budownictwa Holdimex Sp. z o.o., Włodzimierz Kocon, wiceprezes, pierwszy zastępca prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate Sp. z o.o., Sławek Muturi, założyciel Grupy Mzuri i Michał Sapota, prezes zarządu Murapol SA.