EEC: Budownictwo modułowe sposobem na spadek zużycia energii

Warto poszukiwać technologii, które zminimalizują konsumpcję energii - przekonywał Ireneusz Baic, zastępca dyrektora ds. badawczych, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.

Autor: Housemarket.pl 26 kwietnia 2022 17:22

- Pracujemy nad możliwościami wprowadzenia na nasz rynek nowoczesnych rozwiązań związanych z budownictwem modułowym dla przyszłych pokoleń - mówił Ireneusz Baic, zastępca dyrektora ds. badawczych, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.

Budownictwo modułowe jest atrakcyjne ze względu na krótki czas realizacji inwestycji. - Postawienie 100-metrowego domu, przy dobrej automatyzacji i organizacji pracy, zajmuje kilka dni - mówił Ireneusz Baic. - Dodatkowo, budownictwo modułowe jest przygotowane do tego, by zastosować wszelkiego typu rozwiązania energooszczędne i ekologiczne, np. panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przykładem realizowanych obecnie prac jest projekt sfinansowany z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który dotyczy budownictwa efektywnego energetycznie i procesowo w trzech strumieniach: socjalnym, senioralnym i jednorodzinnym - wyliczył i dodał, że projekt może sprawdzić się również jako szybkie rozwiązanie problemów z mieszkaniami na terenie zniszczonej obecnie Ukrainy. - Ukraina będzie potrzebowała długiego okresu czasu, by podnieść się z tych zniszczeń i potrzebuje alternatywy, którą będzie można szybko zastosować - wyjaśnił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych