Ekologiczne inwestycje? Warszawa przyjmuje wnioski o dotacje

Do końca marca przyszłego roku potrwa nabór wniosków o dotacje na realizację inwestycji ekologicznych w 2017 r. w Warszawie. O dofinansowanie mogą ubiegać się, m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie.

Autor: HouseMarket.pl/UM Warszawa 14 września 2016 11:01

W Biurze Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy przyjmowane są  wnioski o udzielenie dotacji na realizację inwestycji polegających na likwidacji zbiornika/zbiorników bezodpływowych wraz z budową przyłącza kanalizacyjnego, usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów/odpadów zawierających azbest, czy wykorzystaniu lokalnych źródeł energii odnawialnej.

W latach 2007-2016 z programu dotacyjnego skorzystało ponad 4800 mieszkańców. W tym czasie ponad 12,1 miliona złotych przeznaczono na dofinansowanie likwidacji zbiorników bezodpływowych (4043 dotacje), a ponad 4,7 miliona złotych na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest (424 dotacje).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od 2012 roku w stolicy prowadzony jest również program dotacyjny dla mieszkańców, którzy chcą wykorzystywać odnawialne źródła energii. Dotychczas udzielono na ten cel 356 dotacji na łączną kwotę ponad 4,3 miliona złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych