Ekologiczne okna w zielonym projekcie Maciejkowa Apartments

Postępująca urbanizacja sprawiły, że porzucamy betonowe pola na rzecz zielonych łąk. Przyrodę chcemy także gościć w naszych domach, co doskonale rozumieją architekci biura DZMT, którzy zaprojektowali niezwykłe, krakowskie osiedle Maciejkowa Apartments. O to, by mieszkańcom nie zabrakło naturalnych promieni słonecznych i przyjemnego ciepła zadbał zaś producent okien - marka OknoPlus.

Autor: housemarket.pl 11 sierpnia 2022 16:02

  • Maciejkowa Apartments to 22 nowoczesne apartamenty w Krakowie. 
  • Za projekt osiedla odpowiada biuro DZMT.
  • W projekcie wykorzystano okna marki OknoPlus. 

Życie w zgodzie z naturą okazało się czymś więcej niż tylko ulotnym trendem czy szybko mijającą modą. Rozumieją to zarówno coraz bardziej świadomi inwestorzy i konsumenci, jak i cała branża budowlana, na której spoczywa dziś niemała odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji konstrukcyjno-projektowych oraz wybieranie takich technologii, na których zyska nie tylko człowiek, ale również planeta.

Abyśmy mogli prawidłowo funkcjonować, w miejscach, w których na co dzień przebywamy, musimy mieć zapewnioną odpowiednią temperaturę, dużą ilość promieni słonecznych, stały dostęp do dobrej jakości powietrza oraz ciszę. Kluczem do spełnienia wszystkich tych wymagań jednocześnie jest oparcie architektury o energooszczędne i pasywne budownictwo, minimalizacja śladu węglowego, wykorzystanie naturalnych zasobów odnawialnych oraz stosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku. I taka właśnie idea przyświecała projektantom, którzy powołali do życia krakowskie osiedle Maciejkowa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Live your life „na łące”

Maciejkowa Apartments to 22 nowoczesne apartamenty w łąkowej scenerii - i to dosłownie. Miejscowy Plan „Łąki Tonie” w najbliższej okolicy jest gwarancją hektarów niezabudowanych terenów zielonych, co stało się naturalną inspiracją dla specjalistów z biura DZMT.

- Tęsknota za slow life, prostotą i zielenią znajduje swoje odzwierciedlenie w koncepcji nowoczesnych budynków. Wizję Maciejkowej oparliśmy więc o 4 solidne filary, które doskonale wpisują się w założenia ekologii i ekonomii, tj. FEEL FREE – odetchnij we własnym przydomowym ogródku, który wyniesie kontakt z naturą na zupełnie nowy poziom; SMOG LESS – zamieszkaj w centrum korytarza powietrznego, tzw. „Płuc Krakowa”; MORE SPACE – poczuj się swobodnie, parkuj bez problemu; TRAFFIC LESS – odpocznij od miejskiego zgiełku - mówi Bernadetta Kwiecień, ekspert DZMT.

Ale to nie wszystko, co w kontekście 2 razy EKO ma do zaoferowania ten niezwykły projekt. Pompy ciepła, rekuperacja, przygotowanie pod fotowoltaikę - to tylko część udogodnień, które stanowią ukłon w stronę komfortu mieszkańców i kondycji planety. Nad ciepłem, ciszą i ogromną ilością naturalnego światła we wnętrzach czuwają zaś nowoczesne rozwiązania OknoPlus.

- Popularny trend wynikający z rosnącej świadomości społeczeństwa i przekonania, że z EKO warto iść ramię w ramię, umocnił dziś swój status – mówi Izabela Tryba, ekspert marki OknoPlus. - Wraz ze zmianą przepisów dotyczących norm energooszczędności budynków (WT2021), proekologiczne podejście do budownictwa funkcjonuje jako standard, a rozwiązania, dzięki którym własne cztery kąty wspierają środowisko, są dziś na wyciągnięcie ręki. Niektóre z nich, jak np. energooszczędne okna, mogą w znaczący sposób wpłynąć na to, że dom wpisze się w nurt eko – dodaje.

T

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych