Eksperci Mzuri: Łódź to nie Detroit. Ten rynek mieszkaniowy ma przyszłość

Łódź, jest najszybciej wyludniającym się miastem w Polsce? To mit, a stwierdzenie, że grozi jej podzielenie losu Detroit jest stanowczo na wyrost. Prezentujemy kilka argumentów, które bardziej wskazują na rozwój tego miasta, niż na jego koniec.

Autor: HouseMarket.pl 12 sierpnia 2016 09:03

Łódź to jedno z trzech największych miast w Polsce. W 2015 roku liczba mieszkańców Łodzi wynosiła prawie 701 tys. Prawdą jest, że w ostatnich dziesiątkach lat liczba ta cały czas malała, jednak w porównaniu do liczby mieszkańców w latach 50. XX wieku jest ich prawie 100 tys. więcej.

Ponadto - jak twierdzą eksperci Mzuri, firmy specjalizującej się w rynku mieszkań na wynajem -  Łódź znajduje się w czołówce miast akademickich i jest wyjątkowo atrakcyjna dla zagranicznych studentów. Dzięki swojemu położeniu na skrzyżowaniu dwóch głównych autostrad wydaje się być atrakcyjna również dla przedsiębiorców. - Skoro żywot Łodzi miałby się ku końcowi, to dlaczego analitycy (UŁ, PwC) plasują Łódź na piątym miejscu wśród najlepiej rozwijających się miast? - argumentują.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ostatnich latach w Łodzi zostało przeprowadzonych wiele inwestycji, chociażby trasa W-Z i Nowe Centrum Łodzi. Wszystkie te działania sprawiają, że miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

- Rynek mieszkaniowy w Łodzi również ma się dobrze. Mieszkania są dwa razy tańsze niż w Warszawie, a wynająć je można za 2/3 ceny za jaką wynajmiemy je w Warszawie. Jest to więc zdecydowanie opłacalna inwestycja - mówi Artur Kaźmierczak, prezes zarządu Mzuri Investments. - Dlatego Mzuri wciąż inwestuje w mieszkania w tym mieście. Pod względem liczby mieszkań, którymi zarządza Mzuri w Polsce, Łódź znajduje się na drugim miejscu, zaraz za Warszawą.

- Mimo wszystkich spekulacji i wątpliwości jakie budzi to miasto, daleko mu do miana „polskiego Detroit” i nie zapowiada się, aby Łódź miała podzielić los tego amerykańskiego miasta - dodaje.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych