Fibaro i PKO Ubezpieczenia inicjują program PKO Inteligentny dom

Fibaro i PKO Ubezpieczenia stworzyły wspólnie program PKO Inteligentny dom. Rozwiązanie łączy ubezpieczenie nieruchomości PKO Dom z technologią smart home.

Autor: housemarket.pl 14 września 2021 13:00

PKO Inteligentny dom - jak działa program?

Program składa się z dwóch elementów: ubezpieczenia nieruchomości PKO Dom oraz systemu zabezpieczeń smart home od Fibaro, instalowanego w ubezpieczanej nieruchomości. Ubezpieczenie PKO Dom zapewnia ochronę w razie wystąpienia nieoczekiwanych sytuacji, np. zalania, pożaru czy włamania. Technologia od Fibaro pomaga zapobiec lub zminimalizować skutki takich wypadków.

W przypadku wykrycia zalania, pożaru, czadu czy nawet włamania czujniki systemu smart home Fibaro poinformują właścicieli o zagrożeniu za pośrednictwem aplikacji Yubii Home Center. W ten sposób klient zyskuje pewność, że zawsze, gdy wydarzy się nieoczekiwane zdarzenie w jego domu możliwa jest szybka reakcja i zadbanie o własne bezpieczeństwo oraz mienie. W tym samym czasie o zdarzeniu powiadomiony zostanie zespół Centrum Alarmowego PKO Ubezpieczenia. Operator centrum kontaktuje się z klientem z propozycją pomocy, koordynuje skorzystanie z usługi fachowca, który dokona naprawy awarii w dogodnym terminie. Wizyta elektryka, hydraulika czy dekarza, serwis sprzętów lub wymiana części zostanie w całości opłacona w ramach polisy PKO Dom. Dodatkowo, ubezpieczenie zapewnia również pomoc w przypadku ataku hackerskiego lub awarii urządzeń Fibaro.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Nowa forma usługi daje klientom swobodę korzystania z życia bez konieczności osobistej kontroli i martwienia się o to, co może się wydarzyć, kiedy wyjdziemy z domu lub pojedziemy na wakacje. Komfort i poczucie bezpieczeństwa wynikające z automatycznej reakcji systemu, a także możliwość jego spersonalizowania, to nieoceniona wartość dla naszych klientów - mówi Tomasz Jankowski z Fibaro.

Kto może skorzystać z programu PKO Inteligentny dom?

Aby wziąć udział w programie, należy kupić ubezpieczenie PKO Dom w pakiecie Standardowym, Super lub Pro. Produkty Fibaro, które stworzą inteligentny system zabezpieczeń, będą wówczas dostępne z 40 proc. zniżką. Do serca systemu – centrali Home Center 3 Lite – klienci mogą dobrać pozostałe elementy dostosowując je do swoich potrzeb.

Instalacja systemu dla klientów, którzy skorzystają z programu rabatowego jest dostępna w 3 opcjach: certyfikowanego Instalatora Fibaro, zdalnej konfiguracji online wraz z kursem wprowadzającym do korzystania z systemu oraz samodzielnej instalacji przy pomocy przejrzystej instrukcji.

Z programu mogą również skorzystać dotychczasowi użytkownicy Fibaro, którzy posiadają centralki Home Center 3, HC3 Lite czy Yubii Home. Wystarczy, że dokupią ubezpieczenie PKO Dom oraz połączą obie usługi w aplikacji Yubii Home Center.

- Natychmiastowa reakcja na niebezpieczeństwo to coś, co znacząco zwiększy standard ochrony ubezpieczeniowej. Połączenie ubezpieczeń i nowoczesnych technologii to naturalny krok w stronę naszych klientów, funkcjonujących w zmieniającym się świecie i wymagających co lepszej, bardziej spersonalizowanej obsługi. Aby jak najwięcej klientów mogło skorzystać z tego programu, oferujemy 40 proc. zniżki na zakup inteligentnych urządzeń - mówi Przemysław Pakulski, menedżer ds. wartości produktu z PKO Ubezpieczenia.

PKO Dom ma też opcję ubezpieczenia domu w trakcie budowy. Ubezpieczenie jest dostępne w każdym oddziale i agencjach PKO Banku Polskiego – a wkrótce także online - w serwisie iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO.

Program startuje 13 września 2021 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych