Firma meblarska Nowy Styl wycofuje się z rynku rosyjskiego

Firma meblarska Nowy Styl poinformowała w czwartek, że wycofuje się z rynku rosyjskiego, w związku z wojną, która toczy się w Ukrainie. Jesteśmy przeciwni nieuzasadnionej niczym agresji i aktom przemocy - podkreśliła spółka w oświadczeniu.

Autor: PAP 10 marca 2022 13:05

"Firma Nowy Styl stoi po stronie obywateli Ukrainy oraz wszystkich osób, które na całym świecie apelują o natychmiastowe zakończenie bezprawnego i przerażającego ataku na Ukrainę i wolność jej mieszkańców" - podano informacji spółki.

Jak podkreśliła firma, w jej ocenie wycofanie się z rynku rosyjskiego to "jedyna słuszna dzisiaj decyzja, która dołoży się do masowego głosu społeczności międzynarodowej, apelującej o jak najszybsze zaprzestanie działań wojennych".

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jesteśmy przeciwni nieuzasadnionej niczym agresji i aktom przemocy, które mają miejsce w Ukrainie. Nasze myśli i działania kierujemy dziś za wschodnią granicę" - dodała firma.

Jak zapewniła, wszyscy jej pracownicy z narodowością ukraińską, zarówno ci pracujący w Polsce, jak i w fabrykach w Charkowie, zostali objęci opieką. Ponadto firma zdecydowała o utworzeniu funduszu, który zapewni pomoc ukraińskim pracownikom i ich rodzinom.

Nowy Styl, jak informuje firma, zajmuje się tworzeniem "kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej". Ma przedstawicielstwa w 18 krajach, a proponowane przez siebie rozwiązania prezentuje w 34 showroomach, m.in. w Londynie, Berlinie, Paryżu, Warszawie, Monachium, Budapeszcie i Pradze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych