Francja zniesie dotacje do pieców gazowych, by zmniejszyć zależność od gazu z Rosji

Francja, aby zmniejszyć zależność od rosyjskich paliw kopalnych, zniesie rządowe dotacje do pieców gazowych, a zwiększy wsparcie dla wykorzystania m.in. pomp ciepła i pieców na biomasę - podała w środę agencja Reutera.

Autor: PAP 17 marca 2022 09:11

Agencja przypomniała, że w ramach rządowego programu odporności, który ma pomóc francuskim gospodarstwom domowym i formom w radzeniu sobie z ekonomicznymi skutkami inwazji Rosji na Ukrainę, Francja planuje skończyć z importem rosyjskiej ropy i gazu do 2027 roku.

Reuters przekazał, że aby zmniejszyć zapotrzebowanie na gaz, Francja zreformuje swój program dotacji "MaPrimeRenov" (związany ze zwiększeniem efektywności energetycznej w domach), by przyspieszyć wymianę źródeł ciepła zasilanych paliwami kopalnymi na te wykorzystujące odnawialne źródła energii - pompy ciepła, piece na biomasę.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Agencja przekazała, że od 15 kwietnia do końca 2022 roku zwiększona o 1000 euro zostanie kwota dotacji dla "czystych" źródeł ogrzewania domowego. Zniesione z kolei zostaną dotacje dla nowych pieców gazowych.

"Aby dłużej nie zachęcać ludzi, by byli zależni od gazu, wsparcie dla nowych pieców gazowych zostanie zakończone" - oświadczyła francuska minister ds. transformacji ekologicznej Barbara Pompili, cytowana przez Reutera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych