Gdańsk: dziewięć ofert w przetargu na zagospodarowanie dwóch skwerówPap - 23 kwietnia 2020 08:39


Dziewięć ofert wpłynęło w przetargu na zagospodarowanie dwóch skwerów w Gdańsku-Oruni. Obie inwestycje, realizowane w ramach programu rewitalizacji dzielnic, mają zakończyć się w grudniu 2020 r.

Aneta Niezgoda z biura komunikacji społecznej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG) poinformowała w środę, że przetarg dotyczy dwóch skwerów przy ulicy Związkowej i Gościnnej. Oba znajdują się w dzielnicy Orunia.

Na pierwszym z nich ma powstać miniboisko do piłki nożnej oraz siłownia "pod chmurką". Zaplanowano również montaż dwóch stołów do gier w szachy i chińczyka, ławek i stojaków rowerowych. Na terenie skweru przebudowana zostanie nawierzchnia placu zabaw, pojawi się też nowa roślinność. Ponadto, zaplanowano montaż oświetlenia oraz monitoringu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W przypadku skweru przy ul. Gościnnej ma powstać deptak wraz z oświetleniem. Przewidziano również miejsce do grillowania z przenośnymi grillami. Nieopodal placu usytuowany zostanie parking rowerowy wraz z ławkami. Na skwerze przewidziano też strefę do gier podwórkowych. Dla dzieci ma również powstać minigórka saneczkowa.

Do przetargu zgłosiło się dziewięć firm. Najtańsza złożona oferta opiewa na niespełna 2,8 mln zł, a najdroższa na ponad 4,7 mln zł. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska na przeprowadzenie inwestycji zarezerwowała ponad 2,9 mln zł. DRMG analizuje obecnie złożone oferty.

Oba zadania są elementami programu rewitalizacji dzielnic Gdańska, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zrewitalizowane zostaną cztery obszary Gdańska: Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, Dolne Miasto, Orunia oraz Biskupia Górka ze Starym Chełmem.