Gdańsk oferuje mieszkania socjalne przez... internet

W kwietniu rusza trzecia edycja projektu "Publicznej oferty najmu lokali socjalnych"  w Gdańsku. Zainteresowani w specjalnej przeglądarce mogą szukać odpowiedniego lokalu pod kątem miejsca, liczby pokoi, metrażu, piętra czy rodzaju ogrzewania. Takiej możliwości do tej pory nie było.

Autor: UM Gdańsk 01 marca 2017 10:10

Ideą projektu, który jest skierowany do osób oczekujących na przydział lokalu socjalnego z zasobów gminy miasta Gdańska - jest, aby wyremontowane lokale, jak najszybciej trafiły do osób oczekujących w kolejce.   

Regulamin przedkładania propozycji najmu lokali socjalnych w drodze publicznej oferty przyjęto w październiku 2016 roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Projekt polega na podawaniu, raz na kwartał, do publicznej wiadomości listy wolnych lokali przeznaczonych na mieszkania socjalne dla osób umieszczonych w wykazie osób oczekujących na lokal socjalny - tłumaczy Piotr Grzelak. - Aby ułatwić zrozumienie tej procedury miasto przygotowało dedykowany przewodnik "Jak wybrać mieszkanie socjalne".

Lista lokali jest udostępniana - na dwa tygodnie - na stronie internetowej Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

W trakcie jednej edycji każdy, do kogo skierowana jest dana edycja, może obejrzeć dowolną ilość lokali i wybrać pięć najbardziej mu odpowiadających z podaniem priorytetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych