Gdańsk rozpoczął sezon sadzenia drzew

Pierwszy dzień wiosny, 21 marca, to symboliczne rozpoczęcie nowego sezonu sadzenia drzew. Dzisiaj i jutro w ulicy Sikorskiego - 70 dorodnych, 6 metrowych lip i klonów - poinformowała w poniedziałek prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Autor: PAP 22 marca 2022 09:15

Prezydent Gdańska dodała, to dopiero początek. "Kontynuujemy coś, o czym wielu z nas marzy, czyli szpalery drzew wzdłuż ulic. Planujemy tej wiosny nasadzenie w alei Armii Krajowej od Śródmieścia Gdańska do ulicy Jabłoniowej, także na Zaspie w al. Jana Pawła II, ale również w bardziej historycznych częściach naszego miasta jak np. we Wrzeszczu na ul. Wallenroda" - powiedziała Dulkiewicz.

Na pasie zieleni wzdłuż alei Sikorskiego w Gdańsku Chełmie posadzono 70 drzew - 35 lip holenderskich odmiany Pallida oraz 35 klonów jaworów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak poinformowała inspektor Referatu Prasowego UM w Gdańsku Joanna Bieganowska, wiosenne nasadzenia to kontynuacja ubiegłorocznego uzupełniania drzewostanu w pasach drogowych. "Wówczas nowe drzewa posadzone zostały w 12 lokalizacjach. Łącznie w 2021 roku posadzonych zostało 538 drzew różnych gatunków w różnych dzielnicach naszego miasta. Część nasadzeń przeprowadzonych zostało z wykorzystaniem środków Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, część zaś było realizacją projektów zgłoszonych przez mieszkańców w Zielonym Budżecie Obywatelskim" - tłumaczyła.

Wszystkie sadzone drzewa na al. Sikorskiego wyposażone zostały w maty żelowe. Służą one magazynowaniu wody deszczowej. Hydrożel zastosowano - jak wyjaśnił zastępca dyrektora GZDiZ Michał Szymański - żeby zasadzone drzewa mogły sobie lepiej radzić także podczas okresów suchych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych