GDDKiA: w realizacji ponad 1,6 tys. km dróg

W realizacji jest ponad 1,6 tys. km dróg z Programu Budowy Dróg Krajowych i programu budowy 100 obwodnic. Kolejne 3 tys. km dróg jest na etapie przetargu lub przygotowania - podał p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski.

Autor: PAP 04 sierpnia 2021 09:53

GDDKiA poinformowała w środę, że od początku tego roku ogłoszono 29 postępowań przetargowych na utrzymanie dróg krajowych. W kolejnych kwartałach ogłaszane będą kolejne przetargi, a łącznie w tym roku ogłoszonych zostanie 96 przetargów na kwotę ok. 3,5 mld zł - dodano w komunikacie. Jak podano, spośród postępowań zaplanowanych na ostatnie dwa kwartały tego roku, 22 będą dotyczyć całorocznego utrzymania dróg, a 45 - poszczególnych asortymentów robót.

W 2022 rok zaplanowano ogłoszenie 88 postępowań przetargowych wartych ok. 2,1 mld zł. 28 z nich będzie dotyczyło całorocznego utrzymania dróg krajowych, a 60 - poszczególnych asortymentów robót.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według GDDKiA średnia wartość składanych ofert w przetargach utrzymaniowych waha się od ok. 70 do 102 proc. budżetu zamawiającego, wobec czego zaapelowano o rzetelną wycenę ofert składanych przez wykonawców przetargów zaplanowanych na lata 2021-2022.

"W realizacji mamy obecnie ponad 1,6 tys. km dróg z Programu Budowy Dróg Krajowych i Programu budowy 100 obwodnic" - powiedział, cytowany w komunikacie, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski. "Kolejne 3 tys. km dróg jest na etapie przetargu lub przygotowania" - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych