Gdzie warto budować w Poznaniu?

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak rozmawiał z deweloperami na temat potencjalnych terenów inwestycyjnych pod budownictwo mieszkalne. Celem jest wypracowanie wspólnej strategii dalszej zabudowy Poznania i stworzenie zróżnicowanej oferty mieszkaniowej w mieście.

Autor: HouseMarket.pl 12 kwietnia 2017 16:17

Jak podkreśla prezydent Jaśkowiak miasto powinno zadbać o to, by oferta mieszkaniowa obejmowała cały przekrój lokali, od socjalnych, po segment premium. – Widzimy kilka obszarów, które mogą stanowić atrakcyjny teren pod zabudowę premium. Mam tu na myśli m.in. należące obecnie do Veolii, tzw. Wyspy Północne, czyli północną część Ostrowa Tumskiego, Jeżyce Północ, a także Maltę – wskazał prezydent.

Jak informuje poznański magistrat, władze miasta, chcąc przyciągnąć więcej młodych ludzi, muszą ustawić rozwój rynku mieszkaniowego jako jeden z ważniejszych priorytetów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Myślę, że ważną kwestią jest przyszłość Wolnych Torów. Od tego, co tam powstanie zależy wiele decyzji firm deweloperskich – zaznacza prezydent.

W podejmowaniu decyzji o kolejnych inwestycjach w budownictwo mieszkaniowe ma pomóc mapa z zaznaczonymi terenami dla deweloperów, która jest obecnie przygotowywana przez miasto. Będzie ona, obok kwestii Wolnych Torów, tematem kolejnego spotkania przedstawicieli miasta z firmami deweloperskimi.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych