Gorzów Wlkp.: prawie 1,5 tys. wniosków o świadczenia za zakwaterowanie uchodźców

Do Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. wpłynęło dotychczas prawie 1,5 tys. wniosków o wypłatę świadczenia za zakwaterowanie uchodźców. Dotyczą one pobytu około 4,5 tys. obywateli Ukrainy - poinformował rzecznik gorzowskiego magistratu Wiesław Ciepiela.

Autor: pap 17 czerwca 2022 13:06

  • Do Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. wpłynęło dotychczas prawie 1,5 tys. wniosków.
  • Z uwagi na dużą liczbę wniosków i konieczność przeprowadzenia niezbędnych czynności weryfikacyjnych, termin realizacji wniosków musi zostać przedłużony.
  • Gorzowski magistrat poprosił Lubuski Urząd Wojewódzki o zabezpieczenie środków finansowych i nie ma obawy o ich wypłatę.

"Przyjmowanie i weryfikacja wniosków to złożone czynności, realizowane jako dodatkowe zadanie przez pracowników wydziału spraw społecznych. To powoduje, że terminy wypłat muszą się przedłużyć" - wyjaśnił Ciepiela.

Z powodu dużej liczby wniosków punkt mieszczący się w dawnym klubie "Lamus" zmienił godziny ich przyjmowania. Wnioski można tam składać od 10.00 do 14.00, a w pozostałe godziny bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 4, w godzinach pracy urzędu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Świadczenia objęte weryfikacją i wypłatą przekroczyły kwotę 1,3 mln zł" - dodał rzecznik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych