Gorzów Wlkp przyjmuje wnioski o wypłatę świadczenia za zakwaterowanie uchodźców

W Gorzowie Wlkp. ruszyło przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy - poinformował we wtorek rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Wiesław Ciepiela.

Autor: PAP 22 marca 2022 12:53

Dodał, że dla usprawnienia procesu od środy (23 marca br.), od godziny 10.00 miasto udostępni do tego celu dawny klub "Lamus" przy ul. Sikorskiego, gdzie wcześniej mieściło się biuro wsparcia uchodźców.

Punkt będzie czynny w godzinach pracy urzędu. Do otrzymania świadczenia niezbędne jest wypełnienie wniosku i załącznika.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Świadczenie przyznawane jest za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, nie dłużej niż za 60 dni. Jego wysokość to 40 zł na osobę dziennie.

Zgodnie ze specustawą wniosek o świadczenie pieniężne powinien zawierać: imię i nazwisko albo nazwę składającego wniosek, a także jego PESEL lub NIP.

W dokumencie należy wskazać okres, na jaki zapewniono zakwaterowanie oraz liczbę osób przyjętych do zakwaterowania, jak również ich personalia i PESEL, jeżeli go mają, i oświadczenie składającego wniosek o zapewnieniu zakwaterowania i wyżywienia, a także numer rachunku płatniczego, na który wypłacane będzie świadczenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych