Gorzów Wlkp. rusza z aplikacją z harmonogramem wywozu odpadów

Mieszkańcy miejscowości z gmin należących do Związku Celowego Gmin MG-6 - Gorzowa Wlkp. i ościennych - mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji pn. "Kiedy śmieci". Zawiera ona harmonogram odbioru odpadów i może przypomnieć, jaki rodzaj śmieci należy przygotować do odbioru.

Autor: PAP 11 lutego 2022 12:49

Jak poinformował w piątek Dariusz Wieczorek z gorzowskiego magistratu, oprogramowanie jest anonimowe. Jedyne co należy wpisać, to nazwę miejscowości, a w przypadku Gorzowa, nazwę ulicy, dla której chcemy otrzymywać powiadomienia oraz wybrać odpowiedni rodzaj zabudowy.

"Dzięki aplikacji nie będzie potrzeby drukowania harmonogramu odbioru śmieci - aktualny grafik będzie zawsze w telefonie. Ponadto poinformuje i przypomni o najbliższym odbiorze każdej frakcji odpadów komunalnych" - przekazała Barbara Nowak-Trzosek z Biura Związku Celowego Gmin MG-6.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zaletą aplikacji jest baza wiedzy zawierająca wyszczególnienie odpadów, które należy przyporządkować do danej frakcji. Wskazano w niej również odpady, które pod żadnym pozorem nie powinny się znaleźć w pojemniku danego koloru.

W aplikacji znajdują się także informacje dot. systemu gospodarowania odpadami komunalnymi tj. stawka opłaty, termin jej uiszczania, ulga za kompostownik oraz zasady wystawiania worków i pojemników na odpady, czy też odpowiedniego postępowania z gabarytami. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych