Gorzów Wlkp. sprzedaje nieruchomości. Są też działki budowlane

Za prawie 3,5 mln zł netto miasto Gorzów Wlkp. sprzedało kolejne tereny - poinformował w poniedziałek Dariusz Wieczorek z UM Gorzowa Wlkp. Do dyspozycji pozostają jeszcze inne nieruchomości inwestycyjne - pięć działek budowlanych o łącznej pow. 8,35 ha.

Autor: PAP 11 października 2021 12:26

Przetargiem objęte były dwie nieruchomości: o powierzchniach 2,22 ha i 1,85 ha przy ul. Miłej, które kupiła firma CAPS SA.

"Firma ta jest producentem eskpozycji i mebli sklepowych, usługowych oraz hotelowych. Meble dostarczone przez CAPS znalazły się już w 76 krajach na świecie. W odpowiedzi na rosnące potrzeby obecnych i nowych klientów, firma planuje w naszym mieście zmianę lokalizacji i dalszy rozwój swojej działalności" - przekazał Wieczorek.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodał, że nieruchomości położone w rejonie ul. Dobrej zostały w pełni uzbrojone i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Obecnie w ofercie miasta pozostaje tam jedna działka gruntu o powierzchni 1 ha i cenie wywoławczej 920 tys. zł netto. Przetarg z nią związany odbędzie się jeszcze 16 grudnia br.

W tej części miasta do dyspozycji przedsiębiorców pozostają jeszcze inne nieruchomości inwestycyjne - pięć działek budowlanych o łącznej pow. 8,35 ha. Na ich sprzedaż trzeba będzie jeszcze poczekać, ponieważ toczy się postępowanie w zakresie regulacji stanu prawnego znajdującej się na tym gruncie linii energetycznej.

Natomiast już niebawem miasto wystawi do sprzedaży kolejne tereny inwestycyjne położone przy rozbudowywanej obecnie drodze krajowej nr 22, zarówno przy wylocie na Gdańsk, jak i na Szczecin. W tym przypadku przetargi na sprzedaż działek (łącznie ok. 8 ha) zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych