Grzejnik włączy się, kiedy wrócisz

Dzięki inteligentnemu sterowaniu możemy zaoszczędzić 45 proc. kosztów ogrzewania elektrycznego. Przykładowo, zaraz po naszym wyjściu z domu grzejnik sam wyłącza się, obniżając temperaturę do 16,5 st. C. Zanim wrócimy, włączy się, aby w porze naszego powrotu temperatura wynosiła 20 st. C.

Autor: HouseMarket.pl 14 lutego 2017 13:50

Za pomocą czujnika ruchu urządzenie rozpoznaje czas obecności i nieobecności w mieszkaniu, a następnie zapamiętuje te dane. Co tydzień są one weryfikowane i analizowane. Dzięki temu Oniris włącza się przed powrotem użytkowników do domu, tak aby zapewnić komfortową temperaturę, gdy wrócą. Natomiast w czasie, gdy sensor nie wykryje ruchu, gdyż domownicy są w pracy lub szkole, temperatura jest obniżana.

Co w sytuacji, gdy wrócimy wcześniej?

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ten radiator potrafi dostosować się do nieprzewidzianych sytuacji, gdyż wbudowany sensor pozwala zarejestrować wcześniejszy powrót do domu. Dzięki temu szybko nagrzewa pomieszczenie po naszym powrocie.

Dzięki inteligentnemu sterowaniu, możemy zaoszczędzić 45 proc. kosztów ogrzewania elektrycznego. Przykładowo, dla domu o powierzchni 70 metrów kw., który został zbudowany pomiędzy 1975 r., a 1988 r., oszczędność w skali roku, w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego, wyniesie 914 zł.

Aplikacja mobilna dla wielu grzejników

Jeśli chcemy sterować grzejnikiem zdalnie, przy użyciu aplikacji mobilnej w smartfonie, wówczas oprócz zakupu centralki Cozytouch, niezbędny będzie również zakup zewnętrznego sterownika Cozytouch Pass. Łączy się on szeregowo z danym urządzeniem lub grupą urządzeń. Może obsłużyć do 15 grzejników, które połączone ze sobą w jednej strefie, będą wykonywały te same polecenia.

Radiacja wykorzystuje naturalne promieniowanie cieplne, przez całą powierzchnię grzejnika, które emitowane jest do otoczenia jeszcze przez jakiś czas, po odłączeniu radiatora od źródła zasilania.

Dwa elementy grzewcze

W Oniris wbudowano dwa oddzielne elementy grzewcze: główny, który wykonano z aluminium oraz folię grzewczą, która pokrywa przednią obudowę.

Dzięki ich dużej powierzchni, ciepło jest stopniowo uwalniane do otoczenia. Gwarantuje to jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia oraz wysoką jakość powietrza.

Obudowę, którą wykonano z aluminium, pomalowano lakierem epoxy-polyester, w kolorze antracytowym. Urządzenie o mocy 1000W kosztuje 2 321 zł, 1500W - 2 760 zł, a 2000W - 3 074 zł. Z kolei koszt centralki systemu sterującego wynosi 571 zł, a sterownika 188 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych