Hanna Gronkiewicz-Waltz: Nieprawda, że miasto nie interesowało się lokatorami

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada spotkanie z organizacjami lokatorskimi w sprawie polityki mieszkaniowej w stolicy.

Autor: HouseMarket.pl 02 września 2016 07:49

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, że to dzięki zgłaszanym przez środowiska lokatorskie propozycjom stołeczny ratusz zaproponował zmiany w miejskiej polityce mieszkaniowej.

– Chcę zadać kłam mitowi, że dotąd miasto nie interesowało się lokatorami – mówiła 1 września podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta, poświęconej aferze reprywatyzacyjnej. Twierdziła, że Warszawa za jej prezydentury zwróciła decyzjami dekretowymi 5,8 tys. mieszkań ze swojego zasobu oraz udzieliła wsparcia ponad 3,4 tys. rodzin z reprywatyzowanych budynków. Zarzuciła swoim poprzednikom, że nie myśleli o lokatorach wyrzucanych z mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła, że resztę kadencji wykorzysta na walkę o przepisy, które rozwiążą problem reprywatyzacji ostatecznie. – Do programu, który chcę zrealizować w całości, zamierzam dopisać następujące rozwiązanie: pełna ustawa reprywatyzacyjna, moratorium na zwroty oraz komisja i rewizja wydanych decyzji – zapewniła prezydent Warszawy.

Dodała, że dopiero za jej prezydentury udało się unieważnić ostatecznie decyzję z 2003 r. o nieprawidłowym zwrocie ogródków działkowych przy ul. Waszyngtona. – Zrobię wszystko, żeby również działka przy Chmielnej 70 wróciła do skarbu państwa. Wniosłam już o wznowienie postępowania i unieważnienie tej decyzji – poinformowała prezydent stolicy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych