Hiszpania: Jedna z najbardziej ekskluzywnych willi w kraju sprzedana za 40 mln euro

Pomimo koronakryzysu w Hiszpanii nie brakuje chętnych do zakupu luksusowych willi, wśród których są szacowane na kilkadziesiąt milionów euro nieruchomości w popularnych turystycznych kurortach. Jedną z nich sprzedano za 40 mln euro - poinformował we wtorek "Diario Sur".

Autor: Pap 24 lutego 2021 07:49

Należąca do czołowych rezydencji Marbelli, na południu Hiszpanii, willa autorstwa architekta Jesusa del Valle Cardenete znalazła nabywcę, pomimo że jej cena sięgała 40 mln euro.

Andaluzyjski dziennik odnotował, że nieruchomość, która zdobyła w 2017 r. międzynarodową nagrodę Premios Maceal przyznawaną w kategorii "willa", została wystawiona na sprzedaż we wrześniu 2019 r., czyli pół roku przed epidemią. Dodaje, że nie znalazła wówczas nabywcy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Luksusowa rezydencja w Marbelli posiada, poza ogrodem o powierzchni 6 tys. m kw. oraz dużym basenem, także ogromną część mieszkalną, która powstawała przez trzy lata. Zajmuje ona cztery piętra.

W skład świeżo sprzedanej luksusowej willi o powierzchni mieszkalnej 3 tys. m kw. wchodzi aż 13 łazienek, a także dwie przestronne kuchnie. Budynek ma też 10 pomieszczeń sypialnych.

Artur Loginov, dyrektor ds. sprzedaży w firmie deweloperskiej Drumelia, która sprzedała luksusową nieruchomość, twierdzi, że wbrew pozorom pandemia nie miała wpływu na obrót drogimi rezydencjami w Hiszpanii.

Uważa, że bogaci inwestorzy poszukują w czasie pandemii spokojnych rezydencji z ogrodem i basenem poza terenami miejskimi. "Wszystko wskazuje, że w 2021 r. tendencja ta się utrzyma" - dodaje Loginov.

Także hiszpański portal "Ok diario" stwierdził, że koronakryzys nie doprowadził do wyraźnego spadku zainteresowania willami, choć zauważył obniżenie ich cen w przypadku nieruchomości za 1,5-2 mln euro. Odnotował, że ich wartość rynkowa zmalała w czasie pandemii o 10 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych