Hiszpania: kara TSUE dot. uzdatniania wody przekroczyła poziom 53 mln euro

Kara, jaką w 2018 r. nałożył na władze Hiszpanii Trybunał Sprawiedliwości UE przekroczyła poziom 53 mln euro z powodu opóźnień we wdrażaniu decyzji sądu z Luksemburga dotyczących uzdatniania wody miejskiej - informuje dfziennik "El Pais"..

Autor: Pap 26 października 2021 08:16

Jak wskazał w poniedziałek "El Pais", opiewająca aktualnie na 53,4 mln euro kara odnosi się do przegranej przez Hiszpanię sprawy skargi związanej z brakiem właściwego systemu oczyszczania ścieków w 9 miastach, zamieszkałych łącznie przez blisko 400 tys. osób.

TSUE w lipcu 2018 r. orzekł, że Hiszpanii nie udało się wykonać dyrektywy unijnej dotyczącej uzdatniania wody w aglomeracjach miejskich z 2000 r.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Od chwili, kiedy Hiszpania weszła do wspólnoty państw europejskich (czyli od 1986 r. - PAP), nigdy nie mieliśmy wyższej kary w UE niż ta w sprawie stacji oczyszczania wody" - zauważyła wydawana w Madrycie gazeta.

"El Pais" wskazał, że dotychczas władzom Hiszpanii udało się zapewnić wymaganą przez sąd stację uzdatniania wody jedynie w położonym w prowincji Kadyks mieście Tarifa, na południu kraju.

Z informacji rządu Pedra Sancheza, na które powołuje się stołeczny dziennik, wynika, że wypełnienie orzeczenia TSUE przez hiszpańskie władze nie będzie możliwe wcześniej niż w końcu 2023 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych