Holandia ma najwyższy budynek mieszkalny

Kraje Beneluksu mają od czwartku nowy najwyższy budynek mieszkalny. To liczący 215 metrów kompleks w Rotterdamie w centralnej Holandii.

Autor: PAP 14 października 2021 12:30

"Hurra, mamy największy budynek w Beneluksie" - napisał w czwartek dziennik "Algemeen Dagblad". Kompleks mieszkalny znajduje się niedaleko mostu Erazma. Posiada on dwie połączone wieże, z których jedna ma 215 m.

Obecnie trwają prace wykończeniowe, a pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić w styczniu 2022 r. W sumie do dyspozycji jest 450 mieszkań, a na najwyższej kondygnacji znajdzie się restauracja oraz ogólnodostępny punkt widokowy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak przypomina "AD" budowę rozpoczęto w 2018 r. Gazeta podaje także, że wszystkie części budynku, z wyjątkiem wylanego betonu, zostały wytworzone w innym miejscu, przetransportowane do Rotterdamu i tam zmontowane.

"Jest on więc również najwyższym budynkiem prefabrykowanym na świecie" - mówi Edwin van Leeuwen, kierownik budowy cytowany przez dziennik.

Wcześniejszy tytuł najwyższego budynku w krajach Beneluksu należał do mającego 158 metrów wysokości wieżowca "Nowy Orlean", który także znajduje się w Rotterdamie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych