Holandia: studenci protestują przeciw brakowi mieszkań

Studenci Rijksuniversiteit w Groningen na północy Holandii rozpoczęli w czwartek okupację budynku uczelni. Zagrozili, że nie zakończą okupacji, jeżeli nie zostanie spełniony ich główny postulat – zapewnienie większej liczby mieszkań dla uczących się na lokalnym uniwersytecie.

Autor: PAP 10 września 2021 09:06

Protest rozpoczął się w centrum miasta około południa - informuje stacja RTL Noord. Grupa ok. 150 osób weszła na teren Rijksuniversiteit i zaczęła okupację głównego holu uczelni.

Studenci mają ze sobą transparenty z hasłami "mieszkanie to prawo człowieka" i "nadchodzi zima". Z informacji portalu NOS wynika, że władze uniwersytetu były zaskoczone protestem, zapowiedziały jednak rozmowy z protestującymi.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dziennik "Algemeen Dagblad" podaje, że wielu studentów w Groningen obecnie śpi w schronisku zorganizowanym przez samorząd studencki. Niektórzy z nich znaleźli schronienie na kempingach.

Zdaniem gazety problem z mieszkaniami dla studentów jest także w innych częściach kraju. W Enschede na wschodzie kraju prawie 500 zagranicznych studentów nie znalazło miejsca do zamieszkania, choć rok akademicki już się rozpoczął.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych