Holandia: wysokie ceny gazu, mieszkańcy kupują coraz więcej drewna na opał

Ze względu na wysokie ceny gazu Holendrzy kupują coraz więcej drewna opałowego. “Już wyprzedaliśmy większość zapasów a zwykle ma to miejsce dopiero w lutym lub marcu” - powiedział dziennikowi „Algemeen Dagblad” Ronny van Beek z firmy Gebroeders.

Autor: Pap 19 października 2021 15:33

Szalejące ceny gazu zmuszają mieszkańców Niderlandów do szukania alternatywnych metod ogrzewania mieszkań. Z informacji gazety wynika, że wielu z nich decyduje się drewno opałowe.

Ze względu na wysoki popyt zapasy tego surowca są na wyczerpaniu. "Codziennie odsyłamy około 30 osób z kwitkiem" - powiedział "AD" van Beek, którego firma sprzedaje drewno opałowe. "Wcale nas to nie cieszy, bo nasi klienci są rozczarowani" - twierdzi przedstawiciel firmy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Popyt jest bardzo duży, wszystko z powodu wysokich cen gazu" - potwierdza Tom Lekkerkerker z Haardhoutbunnik, innej firmy handlującej drewnem, cytowany przez dziennik.

Na stronie internetowej Haars Hout klientów wita duży napis: "Możesz zamówić u nas drewno opałowe" z dopiskiem: "Aktualizacja. Obecnie brak na stanie!!! Ogromny popyt ze względu na wzrost ceny gazu".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych