Holendrzy z nietypowym miejscem do mieszkania. To centra handlowe

Ze względu na kryzys mieszkaniowy coraz więcej osób decyduje się zamieszkać w opustoszałych centrach handlowych - informuje dziennik “NRC”.

Autor: PAP 08 stycznia 2022 09:25

Niderlandy borykają się z poważnym problemem na rynku mieszkaniowym, jednocześnie rośnie liczba pustych sklepów. To powoduje, że rejony handlowe są coraz chętniej zasiedlane przez Holendrów.

"NRC" jako przykład podaje centrum handlowe w dzielnicy Hoogvliet w Rotterdamie w centralnej Holandii. "Centrum handlowe przeszło w ostatnich latach gruntowny remont i powstało 47 nowych mieszkań na wynajem" - czytamy w gazecie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Deweloper Kroonenberg Groep buduje je nad sklepami, na piętrach, które wcześniej służyły jako magazyny lub jako piętro sklepu poniżej.

"Rosnące ceny domów sprawiają, że takie projekty stają się coraz atrakcyjniejsze dla właścicieli nieruchomości i deweloperów" - uważa Olaf Nieuwenhuis z Kroonenberg Groep, cytowany przez gazetę.

Średnio około 8 proc. sklepów w Holandii jest obecnie pustych, a w niektórych miejscach nawet ponad dwukrotnie więcej - mówi "NRC" Martijn Exterkate z firmy doradztwa przestrzennego Stec Groep.

Dział badawczy Rabobank przewiduje, że w najbliższym czasie od 10 tys. do 20 tys. sklepów w centrach holenderskich miast zostanie przekształconych w mieszkania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych