Housemarket Forum Silesia 2017. Czy system condo się opłaca?

System condo - chwilowy trend, a może już stabilny sektor rynku nieruchomości? Czy Śląsk jest dobrym miejscem na rozwój tej działalności? O tym m.in. będziemy rozmawiać 17 lutego podczas debaty „Mieszkania kuszą dużych graczy – atrakcyjna i bezpieczna alternatywa inwestycyjna.”

Autor: HouseMarket.pl 02 stycznia 2017 09:00

Rynek condohoteli w Polsce od kilku lat rozwija się w miarę intensywnie. Z monitoringu przeprowadzonego przez Reas wynika, że w 2014 r. w projektach condohotelowych zrealizowanych zostało blisko 1 tys. lokali. Na 2015 r. planowano ich ponad 1,5 tys., co oznacza ponad 50-procentowy wzrost. Według zebranych przez firmę danych lokale na sprzedaż oferuje w Polsce 60 projektów condohotelowych, w tym faz inwestycji wieloetapowych. Połowa jest w pasie nadmorskim, pozostałe w górach oraz nieliczne w rejonie jezior mazurskich. Większość znajduje się w obiektach, których budowa zakończy się w latach 2015-2017.

Atrakcyjna stopa zwrotu

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do inwestowania w condohotele zachęca bardzo atrakcyjna stopa zwrotu, która wynosi około 6-8 proc. rocznie. Według ekspertów jest to jedna z najbardziej opłacanych form lokowania kapitału. Sprzyjają temu utrzymujące się w Polsce na bardzo niskim poziomie stopy procentowe, które powodują niskie oprocentowanie lokat. Dodatkowym atutem systemu condo jest to, że nieruchomość sama na siebie pracuje – to gwarancja zysku i spokój dla właściciela.

Potencjał miejscowości

System condo rozwija się w miejscowościach z dobrą marką i potencjałem. Czy województwo śląskie jest dobrą lokalizacją dla tego typu działalności? W regionie nie brakuje atrakcyjnych turystycznie terenów w Beskidach, choćby: Szczyrk, Wisła, Istebna, Korbielów, Ustroń, Brenna czy Milówka.

Nie należy jednak zapominać o Katowicach. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie zauważalna na tym rynku jest nowa tendencja. Do tej pory w Polsce condohotele powstawały głównie w miejscowościach turystycznych na Pomorzu, na Mazurach i w górach. Dziś ten sektor rynku nieruchomości stawia pierwsze kroki także w innych miastach, na przykład w Warszawie czy Wrocławiu.

Housemarket Forum Silesia 2017 będzie towarzyszyło 4 Design Days, które odbędzie się w dniach 16-19 lutego 2017 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych