Housemarket Forum Silesia 2017: Miasta przyszłości potrzebują mieszkań

Mieszkania to jeden z kluczowych elementów budowy miast przyszłości, ale deweloperzy muszą być czujni - bo osiedla to nie tylko sypialnie. Czego trzeba, by Katowice stały się tętniącą życiem stolicą województwa? O tym, gdzie szukać przepisu na sukces będziemy rozmawiać podczas drugiej edycji Housemarket Forum Silesia 2017.

Autor: HouseMarket.pl 03 listopada 2016 13:13

Rynek mieszkaniowy w Polsce ma się świetnie, a lata 2016/2017 mogą być rekordowe pod względem sprzedaży lokali. Czy mieszkaniowy boom dotarł na Śląsk i czy nowy kierunek pomocy publicznej zaspokoi potrzeby mieszkaniowe tego regionu? Aby odpowiedzieć na te pytania, Grupa PTWP, wydawca serwisu Housemarket.pl, postanowiła zorganizować drugą edycję konferencji Housemarket Forum Silesia 2017. To jedno z kluczowych wydarzeń II edycji 4 DESIGN DAYS, która odbędzie się w dniach 16-19 lutego 2017 roku w Katowicach. Będziemy rozmawiać o wyzwaniach demograficznych i przyszłości mieszkalnictwa na Śląsku.

Apartamenty czy nieruchomości wakacyjne?

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Adresem na wagę złota stają się luksusowe apartamenty. To sektor, który dopiero urośnie. Podczas II edycji konferencji postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy to właściwy moment na takie inwestycje na Śląsku.

Wspólnie z deweloperami, architektami oraz innymi uczestnikami i obserwatorami rynku przyjrzymy się nieruchomościom wakacyjnym, których na Górnym Śląsku szybko przybywa. Jakie condo się opłaca i ile można zarobić? Jakie pułapki czyhają na condo inwestorów - to tylko kilka z puli pytań, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi.

Budynki „po przejściach”. Czy to się opłaca?

W cenie są też projekty powstające na bazie istniejącej zabudowy. Takiej w centrach śląskich miast nie brakuje. Jednak rewitalizacja kosztuje. Gdzie czyhają pułapki? Jak wygląda dostępność kamienic pod inwestycje mieszkaniowe w centrach śląskich miast? Mocnych atutów i słabych stron rewitalizacji na Śląsku poszukamy wspólnie z uczestnikami konferencji.

Przeczytaj relacje z pierwszej edycji konferencji Housemarket Forum Silesia

W II edycji spotkania wezmą udział najwięksi deweloperzy z regionu, włodarze miast, instytucje finansowe, przedstawiciele funduszy inwestujących w mieszkania na wynajem oraz architekci.

Housemarket Silesia Awards 2017

Podobnie jak podczas pierwszej edycji, konferencji Housemarket Forum Silesia 2017 towarzyszyć będzie konkurs Housemarket Silesia Awards 2017.

Śląskie osiedla to nie tylko sypialnie. Oferta tych mieszkań musi być taka, jak miasta przyszłości: inteligentna, ekologiczna i skoncentrowana na potrzebach mieszkańców. Takie inwestycje pozwolą aglomeracji stać się tętniącą życiem częścią Polski. I takie projekty chcemy nagrodzić w ramach II edycji konkursu Housemarket Silesia Awards 2017.

Zobacz laureatów I edycji konkursu Housemarket Silesia Awards

Nagrodzimy projekty mieszkaniowe, które zostały zrealizowane na Śląsku w ostatnim roku (luty 2016-luty 2017). Lista nominowanych inwestycji – w siedmiu kategoriach: LOFTY I APARTAMENTY, ZIELONE OSIEDLE, ARCHITEKTURA, DOMY JEDNORODZINNE, OSIEDLE PRZYJAZNE RODZINIE, DEWELOPER i OSIEDLE MIESZKANIOWE - powstanie na podstawie zgłoszeń od Członków Jury oraz Czytelników portalu Housemarket.pl.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w poszczególnych kategoriach po podliczeniu wskazań Jury i głosów Czytelników portalu Housemarket.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych