HouseMarket Forum Silesia 2017: Śląsk potrzebuje mieszkań

Czego trzeba, by Katowice stały się tętniącą życiem stolicą województwa?Jaki potencjał tkwi w największych miastach aglomeracji? Jakie mieszkania na wynajem budować na Śląsku? - to tylko nieliczne z pytań, na które będziemy szukać odpowiedzi podczas drugiej edycji Housemarket Forum Silesia 2017.

Autor: HouseMarket.pl 20 grudnia 2016 13:40

Podczas drugiej edycji konferencji Housemarket Forum Silesia 2017, jednego z kluczowych wydarzeń II edycji 4 DESIGN DAYS, która odbędzie się w dniach 16-19 lutego 2017 roku w Katowicach, poruszymy wiele kluczowych kwestii dla przyszłości rynku mieszkaniowego na Śląsku.

Mieszkania to jeden z kluczowych elementów budowy miast przyszłości, ale deweloperzy muszą być czujni - bo osiedla to nie tylko sypialnie. Podczas sesji inauguracyjnej będziemy dyskutować o tym, czego trzeba, by Katowice stały się tętniącą życiem stolicą województwa i czy Narodowy Program Mieszkaniowy zaspokoi potrzeby mieszkańców regionu. Wspólnie z deweloperami przyjrzymy się potencjałowi największych miast Śląska - nie zabraknie również prognoz dotyczących kierunku i tempa rozwoju rynku mieszkaniowego w tym regionie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W trakcie konferencji odbędą się też dyskusje dotyczące przyszłości rynku mieszkań na wynajem. Podczas II edycji konferencji wspólnie z deweloperami, architektami oraz innymi uczestnikami i obserwatorami rynku przyjrzymy się rynkowi mieszkań na wynajem, których na Górnym Śląsku sukcesywnie przybywa. Jakie condo się opłaca i ile można zarobić? Gdzie i za ile budować mieszkania na wynajem? - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszymy podczas HouseMarket Forum Silesia.

Podczas sesji poświęconej rewitalizacji postaramy się odpowiedzieć na nurtujące środowisko deweloperskie pytania: jak stworzyć atrakcyjną ofertę mieszkaniową na bazie istniejącej zabudowy w centrach śląskich miast i ile kosztuje rewitalizacja kamienic, których w centrach śląskich miast nie brakuje. Mocnych atutów i słabych stron rewitalizacji na Śląsku poszukamy wspólnie z uczestnikami konferencji.

W II edycji spotkania wezmą udział najwięksi deweloperzy z regionu, włodarze miast, instytucje finansowe, przedstawiciele funduszy inwestujących w mieszkania na wynajem oraz architekci.

Spotkaniu towarzyszyć będzie szereg imprez, a wśród nich uroczysta Gala wręczenia nagród Housemarket Silesia Awards 2017 dla najlepszych deweloperów i projektów mieszkaniowych realizowanych na Śląsku.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych