HRE Investments opracowuje projekt prefabrykowanego budynku mieszkalnego dla uchodźców

HRE Investments opracował projekt prefabrykowanego budynku mieszkalnego dla uchodźców z Ukrainy. Firma apeluje o pomoc partnerów lub samorządów, które wyznaczą miejsca gdzie możliwe byłoby ich postawienie.

Autor: housemarket.pl 09 marca 2022 08:35

HRE Investments aktywnie angażuje się w pomoc osobom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

- Pracujemy nad rozwiązaniem systemowym, dzięki któremu Ukraińcy będą mogli nie tylko znaleźć mieszkanie, ale też jeśli właściciel będzie oczekiwał mniejszego czy większego czynszu za taki lokal, to z drugiej strony pozwolimy na łączenie potrzebujących z darczyńcami, którzy pomogą w sfinansowaniu czynszu - powiedział Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Firma opracowała też projekt prefabrykowanego budynku, który w ciągu kilku dni czy najpóźniej tygodni może dostarczyć w dowolne miejsce w kraju.

- Potrzebujemy jednak partnerów - np. samorządy, które wyznaczą miejsca, w których możliwe byłoby postawienie takich budynków - powiedział Bartosz Turek.

Pytany czy konflikt wpłynie na zmianę planowanej strategii działań i rozwoju firmy powiedział, że firma na bieżąco reaguje na potrzeby związane z chęcią niesienia pomocy, ale w długoterminowej strategii HRE Investments nic się nie zmienia.

- Błędem byłoby dziś ograniczanie skali nowych inwestycji, bo potrzeby mieszkaniowe w Polsce mogą skokowo wzrosnąć - powiedział Bartosz Turek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych