Ile kosztują mieszkania w Nexity Polska? Znamy odpowiedz

Na ceny mieszkań wpływa wiele różnych czynników, które decydują o ich rynkowej wartości. Od czego zależy ich koszt i dlaczego potencjalnie podobne nieruchomości mogą mieć różne ceny - o tym mówi Michał Kostrow, Chief Operating Officer, Nexity Polska.

Autor: housemarket.pl 23 lutego 2022 08:51

Ceny mieszkań są zależne od wielu czynników m.in. aktualnie dostępnej oferty, chęci zakupowych, zarobków, jak również wysokości stóp procentowych i udzielanych kredytów hipotecznych. Dodatkowo - jak wyjaśnia Michał Kostrow z Nexity- istotny wpływ na ceny ma naturalnie lokalizacja inwestycji, jej otoczenie czy kameralność.

Dodaje, że pod względem psychologicznym bariera górnej granicy cenowej jest od lat przesuwana. Obecnie chętnych na mieszkania nie brakuje, a liczba sprzedanych lokali i udzielanych kredytów hipotecznych pokazują, że potrzeby mieszkaniowe są nadal bardzo duże.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nexity prowadzi obecnie sprzedaż w trzech miastach: w Warszawie, w Poznaniu i w Krakowie.

- W Warszawie, gdzie działamy najdłużej, ceny są wyższe niż w przypadku dwóch pozostałych lokalizacji. Stolica rządzi się swoimi prawami m.in. ze względu na zarobki mieszkańców miasta oraz na najwyższy stopień napływu nowych mieszkańców - mówi Michał Kostrow.

Dzielnica Ursus to okolica, która dzięki wprowadzonemu po 2011 r. planowi zagospodarowania przestrzennego, zmienia się bardzo dynamicznie i staje się atrakcyjnym miejscem dla osób chcących odpocząć od miejskiego zgiełku.

- Ceny mieszkań na naszym osiedlu Next Ursus zaczynają się tu już od 8800 zł za mkw. Z kolei na Włochach oraz Bemowie, przedział cenowy mieszkań rozpoczyna się od 10-11 tysięcy złotych za metr, co wynika z wyższego standardu osiedli i kameralności, jak choćby w przypadku osiedla Golden Space przy ul. Budki Szczęśliwickie 37. W kwestii Bemowa, na popularność inwestycji, jak i ofertę cenową, wpływają ważne zmiany w infrastrukturze i komunikacji miejskiej. To właśnie tam przy ulicy Szeligowskiej 24 powstaje inwestycja Bemosphere. Na osiedlu zaplanowaliśmy przyjazne środowisku rozwiązania, m.in. ogrody deszczowe oraz system odzyskiwania deszczówki - dodaje Michał Kostrow.

W Krakowie z kolei ceny mieszkań na osiedlu City Vibe od Nexity przy ulicy Myśliwskiej 68 na Małym Płaszowie zaczynają się od 9 tysięcy zł za metr.

- Dla porównania średnia cena za lokal na obszarze Krakowa to prawie 11 tysięcy za mkw. W ramach osiedla mieszkańcy będą mieli dostęp do wielu udogodnień, jak pobliska komunikacja miejska, zapewniająca szybki dojazd do centrum miasta, czy zlokalizowane w sąsiedztwie szkoła, park oraz plac zabaw - wyjaśnia Michał Kostrow.

W Poznaniu Nexity realizuje dwie inwestycje. Pierwszą z nich jest kameralny Bliski Marcelin, zlokalizowany na Grunwaldzie przy Lasku Marcelińskim, gdzie ceny zaczynają się już od 7 600 zł mkw. Druga to Malta Point, której ceny ze względu na atrakcyjne położenie zaczynają się od 8 300 zł mkw.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych