Indie: trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 w stanie Asam, część budynków uszkodzonaPap - 28 kwietnia 2021 08:40


Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 nawiedziło w środę stan Asam w północno-wschodnich Indiach, uszkadzając część budynków - poinformowali mieszkańcy, na których powołuje się Reuters. Władze sprawdzają, czy są jakieś ofiary w ludziach.

Ziemia zatrzęsła się na głębokości 34 km; epicentrum wstrząsów znajdowało się niedaleko miasta Dhekiajuli, 140 km na północ od głównego miasta Asamu - Gauhati, niedaleko granicy z Bhutanem - podały amerykańskie służby geologiczne USGS.

Ale wstrząsy były odczuwalne również w Gauhati. Jego mieszkańcy powiedzieli, że zatrzęsły się budynki, pękały ściany i podłogi. Odnotowano również kilka wstrząsów wtórnych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wcześniej Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC) przekazało, że trzęsienie ziemi miało magnitudę 6,2.

"Duże trzęsienie ziemi nawiedziło Asam. Modlę się o dobre samopoczucie wszystkich i wzywam wszystkich do zachowania czujności. Odbieram dane ze wszystkich okręgów" - powiedział szef rządu Asamu, Sarbananda Sonowal.

Indyjska Krajowa Agencja ds. Zarządzania Katastrofami ocenia doniesienia o zniszczeniach i ewentualnych ofiarach po trzęsieniu ziemi - powiedział przedstawiciel tej agencji, zastrzegając anonimowość.