Inowrocław: kamienica zniszczona w tragicznym pożarze zostanie wyremontowanaPap - 30 października 2019 08:15


Kamienica w Inowrocławiu, która została zniszczona w tragicznym pożarze, zostanie wyremontowana i pilnie zostaną wyasygnowane pieniądze na ten cel. Zdecydowano o tym we wtorek na posiedzeniu sztabu kryzysowego w mieście - poinformowała rzeczniczka ratusza Adriana Herrmann.

W związku z pożarem prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza we wtorek zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem m.in. władz spółki zarządzającej budynkiem, naczelnika Wydziału Gospodarki Lokalowej Urzędu Miasta, komendanta Straży Miejskiej i skarbnika miasta.

Podjęto decyzję, aby pilnie wyasygnować pieniądze na remont kamienicy. Zlecono już wykonanie ekspertyzy i projektu budowlanego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezydent miasta wraz z częścią sztabu spotkał się z mieszkańcami kamienicy.

Miasto udzieliło pomocy w zabezpieczeniu majątku poszkodowanych, część mebli przewieziono już do tymczasowego magazynu, zniszczony dach został zabezpieczony plandeką, a od wtorku kamienica będzie pod nadzorem wynajętej firmy ochroniarskiej.

"Prezydent Brejza zadeklarował, że w najbliższym czasie rozpoczną się prace remontowe. Większość mieszkańców pragnie powrócić do swoich mieszkań. Nie chcą innych lokali zamiennych i to zostanie uszanowane" - podkreśliła rzeczniczka.

Pożar w kamienicy wybuchł wczesnym popołudniem w poniedziałek. Zginęła w nim 31-letnia matka i jej córki w wieku trzech miesięcy, czterech i pięciu lat. Dom ucierpiał z powodu pożaru i wskutek prowadzonej akacji gaśniczej przez strażaków.

Dla poszkodowanych w pożarze na koszt miasta zostały wynajęte pokoje w hotelu. Jednak większość mieszkańców znalazła schronienie u krewnych i znajomych.

W poniedziałek i wtorek w Inowrocławiu obowiązywała żałoba. Odwołano zaplanowane na ten czas wszystkie miejskie imprezy o charakterze rozrywkowym. Flaga miejska na ratuszu została opuszczona do połowy masztu, na budynkach urzędu miasta i podległych jednostek flagi przepasano kirem.

Sąd Rejonowy w Inowrocławiu aresztował we wtorek na dwa miesiące 61-letniego podejrzanego o nieumyślne spowodowanie pożaru, którego skutkiem była śmierci kobiety i jej trzech córeczek.