Instalacje Nice w Dubaju oraz nad jeziorem Genewskim

Systemy Nice do automatyzacji kontroli dostępu zostały wybrane do futurystycznego kompleksu mieszkaniowego w Dubaju. W rezydencji Mont d'Ehden nad jeziorem Genewskim w Szwajcarii zamontowane zostały urządzenia smart.

Autor: housemarket.pl 09 grudnia 2021 15:42

Nice - międzynarodowy koncern z sektora Smart Home, Security, Home and Building Automation, zainstalował automatykę w kompleksie Bluewaters Island w awangardowym Dubaju.

Bluewaters Island to nowa, sztuczna wyspa na mapie Dubaju, oferująca mieszkańcom i turystom wiele doskonałej jakości możliwości, zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Znajdziemy tam ponad 200 miejsc noclegowych i rozrywkowych, z pięknymi, ulokowanymi na dużych wysokościach panoramicznymi ogrodami. Centralnym punktem kompleksu jest najwyższy na świecie, ponad 250 metrowy diabelski młyn Ain Dubai, tzw. „Dubajskie Oko”, który ma stać się jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych na świecie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Lokalizacja rajskiej wyspy Bluewaters, naprzeciwko dubajskiej mariny i w pobliżu słynnej plaży Jumeira, oferuje zupełnie nowy i ekscytujący widok na całą zatokę Dubaju. Ta oaza spokoju wśród zgiełku miasta jest łatwo dostępna dzięki dobrze zorganizowanej sieci połączeń. Oprócz mostu pieszego i kolejki jednoszynowej, na wyspę w łatwy sposób można dostać się również samochodem, dzięki mostowi łączącemu kontynent z przestronnymi podziemnymi parkingami.

Nice został wybrany przez Meraas Group, właściciela projektu, oraz architekta - Woodsa Bagota, jako idealny partner do implementacji systemów zarządzania parkingami. Zainstalowany system składa się z około 40 jednostek M3BAR oraz systemów barierowych do kontroli dostępu, dostosowanych do specyficznych potrzeb tego niezwykłego kompleksu.

- To dla nas zaszczyt być obecnym w kluczowych punktach miasta takiego jak Dubaj, który jest symbolem awangardowej i futurystycznej wizji nowoczesnego miasta. Jest to potwierdzenie wiarygodności Nice, jako idealnego partnera dla dużych i złożonych projektów, przy realizacji których oczekuje się elastyczności wdrażanych rozwiązań, tak aby jak najlepiej dostosować je do potrzeb klienta -  mówi Oleg Zakharov, dyrektor generalny Nice Gulf.

Automatyka serii NiceBar pozwala zarządzać ruchem w trybie inteligentnym: funkcja o nazwie "Primary/Secondary System", wraz z technologią wykrywania przeszkód, gwarantuje użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo i wydajność pod względem kontroli dostępu. Gdy system nie jest używany, przechodzi w tryb gotowości, zmniejszając zużycie energii. Jednocześnie opcjonalne baterie umieszczone wewnątrz silników szlabanów, zapobiegają sytuacjom związanym z potencjalnym blackoutem.

Kolejną realizacją, w której wykorzystano produkty marki Nice, jest ekskluzywne osiedle Mont d'Ehden nad jeziorem Genewskim w Szwajcarii, którego budowa zakończyła się czerwcu 2021 roku.

Fibaro wraz z partnerem, szwajcarską firmą Home Intelligence, zostało wybrane do realizacji instalacji smart home przez lokalnego dewelopera. W każdym z 20 nowopowstałych domów został zainstalowany system smart home Fibaro.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych